Вересень 2020
П В С Ч П С Н
« Лип    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

postheadericon Новини з життя ДНЗ

Автор: sadik-admin

Опубликовано: Вересень 10, 2017

 

 

Інформація

щодо проведених заходів у ході Олімпійського тижня в Сумському закладі дошкільної олсвіти №31 «Ягідка»

 

Назва ЗДО Кількість вихованців, які брали участь Залучені організації
 ЗДО

№31

  

65

-        Спортивна школа:OLIMPICSPORT(вул. Металургів,17)
-        Випускник ЗДО, студент СДПУім.А.С.Макаренка Кошман В.спортсмен-біатлоніст
-        Провідний бібліотекар СМЦБС бібліотеки-філії №10 Савченко Н.В.

Інформація

про проведення Олімпійського тижня в ЗДО №31 «Ягідка»

          На виконання листа управління освіти і науки СМРвід 06.09.2019 №197 та наказу завідувача по ЗДО від 06.09.2019 №83  у закладі дошкільної освіти з 9.09.2019 по 13.09.2019 проведено Олімпійський тиждень.Вихователем-методистомбуло заплановано ряд заходів, спрямованих  на збереження та зміцнення здоров`я.

З дітьми молодшого та середнього дошкільного віку проведено сюжетні заняття з використанням лепбука «Фізкультура і спорт», перегляду відеоролика «Який предмет  з яким видом спорту дружить».

З дітьми старшого дошкільного віку організовано зустріч з випускником ЗДО, студентом СДПУ ім А.С.Макаренка Кошманом В., який має величезні досягнення в спорті, а саме –  в біатлоні. Діти переглянули відеоролик про даний вид спорту, фотографії тренувань та змагань Володимира, приміряли  його медалі.

Між вихованцями двох старших груп проведено спортивно-масові змагання «Сильні, сміливі, завзяті», у ході яких дошкільники долали природні перешкоди, брали участь у естафетах, вдосконалюючи рухові навички, зміцнюючи морально-вольові риси характеру.

У день фізкультури та спорту до садочка завітали спортсмени спортивної школи OLIMPICSPORT(вул. Металургів,17), які демонстрували свої досягнення зі  спортивної  йоги  та карате.

Проведені заходи сприяли популяризації здорового способу життя та зміцненню здоров`я вихованців закладу

 

Інформація

про оздоровлення дітей влітку 2019 року

У  період літнього оздоровлення в закладі  особливу увагу приділено питанню збереження життя та здоров`я дітей, харчуванню, медичному обслуговуванню  з належним дотриманням листів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.03.2012 №1/9-198 «Організація роботи  в дошкільних навчальних закладах у літній період» та «Про організацію  фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період»  від 28.05.2012 №1/9-413 та «Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти» від 14.02.2019 №1/11-1491.

У  оздоровчий  період 2019 року в закладі дошкільної освіти оздоровилося 112 дітей, що складає 75%,  з них дітей пільгових категорій – 15 (всього по закладу – 23 дитини), що складає 70%. З багатодітних сімей  оздоровилося  10 дітей; сімей, які виїхали з Донецької та Луганської областей, АР Крим – 1 дитина; сімей – учасників АТО – 4 дитини; дітей під опікою – 1.

У закладі були створені  необхідні умови для активного  рухового режиму дітей, пізнавальної  та пошукової діяльності, творчого та естетичного  розвитку, збагачення емоційної  сфери.

Спільно з депутатом Сумської міської ради Нечаєвим С.С.  на  місцевому стадіоні  проведено спортивний марафон «Будь спортивним і сильним». У заході взяли участь усі вихованці, батьки та працівники садочку. Свято закінчилося нагородами переможців: заохочувальні медалі та морозиво від білого Ведмедика.

У ході тематичної розваги «Музика води або про що співає дощ» дошкільнята потрапляли у прекрасний та невимушений світ Води, щоб зрозуміти, почути, відчути як «розмовляє» та «співає» водичка,  що існує музичний грім, котрий відбиває свої ритми, завдяки яскравим барабанчикам-льодяникам. На завершення діти та дорослі релаксували, слухаючи чудову музику моря, яку подарував їм тендітний інструмент «Шум струмка».

Насиченим і цікавим був  Тиждень літературного мистецтва. Дітлахи мали можливість ділитись враженнями від прочитаних казок, брали інтерв’ю у казкових героїв, пригадали різні потішки, відгадували і складали загадки, слухали цікаві народні казки різних країн світу. А на завершення тижня на базі Сумської  міської централізованої біліотечної системи бібліотеки-філії № 10 дошкільнята стали учасниками вікторини «Знайди казкового героя», книжкової виставки «Народні казки» та зліпили улюблених казкових персонажів. 

У веселій, невимушеній, радісній, комфортній атмосфері щирості, добра, провели дітлахи Шоу Мильних бульбашок. У садочок завітав Кіт-чарівник зі своїми дресированими мильними бульбашками. Територія закладу була пройнята дзвінким дитячим сміхом. А сміх  це – здоров`я,  це серйозна справа, яка допомагає не лише поліпшити настрій, але й зміцнити здоров’я.

Слід відмітити, що  педагоги активно впроваджували  нові форми роботи щодо оздоровлення дошкільнят, а саме – сінотерапію. Було здійснено цільову прогулянку до сільськогосподарських угідь, де діти мали можливість  побачити стоги сіна та доторкнутися до нього, пройнятися його ароматом. Окрім того  було поновлено доріжку здоров`я, додавши до її складу жгутики засушеної трави. Весь цей процес було  погоджено з батьками вихованців з метою запобігання алергічних проявів у дітей.

Спільно з батьківською громадськістю організована робота по благоустрою території,  облаштуванню ігрових майданчиків.

Харчування дітей було збалансованим і різноманітним, це дало змогу забезпечувати натуральним набором продуктів  дошкільний заклад  протягом усього оздоровчого періоду. Налагоджена  робота щодо організації ІІ сніданку: діти систематично вживали соки та банани.

Використання в оздоровчий період різноманітних форм загартування дало свої результати: не зареєстровано випадків ГРВІ, шлунково-кишкових захворювань та випадків дитячого травматизму.

 

Ігровий квест «Разом з пані Парасолькою»

Початок вересня – урочистий для кожного із нас. Перші дні осені, день, коли велика Ягідна родина знову зустрічається у родинному, дружньому колі. І саме сьогодні, у цей чудовий вересневий ранок, вже в котре, ЗДО №31 «Ягідка» відчиняє свої двері для дітей та дорослих.

На свято до діток завітала пані Парасолька і закрутилося, завертілося усе біля неї, бо весь дружній гурт, батьки та дітки намагалися відшукати різнокольорових друзів гості – веселих краплинок-веселинок. Як чудово, яке це щастя, бачити усміхнені, щасливі обличчя дітлахів та їх батьків – це найголовніша мета Ягідної родини! Вітання колективу, батькам, діткам з чудовим початком нового навчально-виховного року! Підтримуйте один одного у хвилини суму, невдач, не хворійте, посміхайтеся, радійте успіхам своїх діток та досягненнями закладу. Разом – до життєвих перемог!!!

DSC_4612

 

DSC_4564

 

 

Свято Спаса у ЗДО №31 “Ягідка”

«Як на Спаса бабуня Уляна гостей частувала» (для дітей раннього, молодшого, середнього та старшого, передшкільного віку)

Українські народні традиції, обряди, свята – невичерпні. Сьогоднішній день не виключення, бо другий Спас прийшов, або Яблучний Спас – добрий, світлий, радісний. Святкують його 19 серпня, як раз під час достигання яблук. В цей день усі їдять багато яблук.

Початок осені, Осеніни, як говорять в народі – час, коли закінчується прибирання хлібів, починаються заготовки на зиму. Є такі прикмети: як що ясний день на Яблучний Спас – холодна зима буде, часто дощик йде – до мокрої осені, сухо – теж погано, суха осінь – деревам взимку важко буде.

Ночами вже холоднішає, можливі навіть заморозки. «Пройшов Спас – пішло літо від нас. Прийшов Спас – шубу ший про запас”. Навіть природа з цього дня переживає перетворення. Люди прощаються з літом, готуються до осені, гуляння тривають до самого пізнього вечора, проводжають сонце, співають пісні.

Сьогодні був теплий, сонячний день, дітлахи ЗДО №31 «Ягідка» завітали до бабусі Уляни на її подвір’я де гралися в ігри, забави, забавлянки, слухали народну українську пісню, казку-легенду про Спас, обрядовий віночок Спаса, традиції святкування. Малеча прийшла не з пустими руками – подарували бабусі Уляні свої малюночки-аплікації – «Вінок Спаса». Після чого, Уляна запросила діток до святкового столу, смакувати пиріжечки з яблуками та узваром.

68594567_2405574746434712_3958622385506091008_o

68917419_2405573689768151_7576781004061278208_o

Шоу Мильних бульбашок у ЗДО № 31 «Ягідка» 

У веселій, невимушеній, радісній, комфортній атмосфері щирості, добра, професіоналізму живеться діткам-ягідкам у «Ягідному королівстві». У садочок до всіх діток завітав Кіт-чарівник зі своїми дресированими мильними бульбашками. Ох і радості було у діток – на фото і не передати ті щирі емоції малюків, за котрими ми, дорослі, не встигали слідкувати.

Сміх – це серйозна справа, яка допомагає не лише поліпшити настрій, але й зміцнити здоров’я. Вченими навіть створена спеціальна наука про сміх – Гелотологія, яка вивчає природу цього фізіологічного явища і можливості сміхотерапії. З позиції фізіології сміх стимулює вироблення гормону задоволення ендорфіну в певних структурах головного мозку. Ендорфін є потужним антистресовим і протибольовим фактором. Крім цього, сміх покращує кровообіг в головному мозку, за рахунок роботи мімічної мускулатури, зміцнює імунітет, пам’ять і знімає втому. У загальній складності в акті сміху бере участь близько 80-ти різних м’язів.

Сміх – це ті ліки, у яких немає шкідливих ефектів і протипоказань. Тому не бійтеся сміятися вдома і на роботі, інфікуйте ним усіх оточуючих, тому що сміх приносить тільки користь для фізичного і психічного стану.

68474196_2404805106511676_3570158734069989376_o

68806158_2404802309845289_1473302528467664896_o

Тиждень Театрального мистецтва у ЗДО № 31 «Ягідка

Емоційно-позитивний стан – один з найважливіших факторів здорового та психологічного розвитку дитини. Саме для цього були використані різні види театру у роботі з дітками, а ще бесіди, демонстрації, ігри, розповіді та читання казок.

Театральна діяльність стимулює розвиток творчості як дитини так і дорослого, діти проявляють різні вміння та навички: розвиток мовлення, культуру рухів, соціальні навички, комунікабельність, збагачення емоційної сфери. Найважливіше у театрі є не кінцевий результат, а сам процес творчого переживання і перевтілення.

Найцікавіше для дітей – ляльковий театр, саме тому до найменших та старших діток завітали улюблені герої дитячих казок. Дітки раннього віку переглянули та були активними учасниками казочки «Як Півник собі друзів шукав», а старші дітки створювали казку самі, вигадуючи цікаві історії з Півником, Собачкою, Мишкою, Ведмедиком.

На завершення тижня театралізації до діток завітав «живий» театр з незвичними акторами. Головні ролі зіграли равлики: Виноградні та Гігантський африканський равлик Ахатинський. Спочатку діти почули розповіді про равликів. Потім зробили порівняльну та відмінну характеристику. Діткам розповіли цікаву казочку про Равлика під кінець якої з’явилися і самі незвичні «актори». Зустріч равликів та дітей пройшла у невимушеній, емоційно-пізнавальній атмосфері.

68575003_2403870119938508_390188548956880896_o

68890231_2403870219938498_5130608107478581248_o

Розвага «Музика води або про що співає дощ» (для дітей молодшого, середнього та старшого дошкільного віку)

Не тільки ранній вік але й дітки молодшого, середнього та старшого дошкільного віку ЗДО № 31 «Ягідка» потрапили у прекрасний та невимушений світ Води, щоб зрозуміти, почути, відчути як «розмовляє» та «співає» водичка. І що існує музичний грім, котрий відбиває свої ритми, завдяки яскравим барабанчикам-льодяникам. А голосні хмари, ті, що весь час сваряться одна з одною – хто ж перша відпустить на землю свої краплинки-веселинки – затанцювали і зашуміли свій тендітний таночок, котрий дітлахи перетворили на веселі бульки у стаканчиках. Зашуміла дощовиця, заграли водяні флейти, трикутники, дзвіночок, підхопив музику дощу маленькій дощовичок і пішов дощ. Дошкільнята залюбки музикували в «Оркестрі води». У театрі двох парасольок, глядачі змогли спостерігати як же йде, співає та шумить дощик. Завдяки комунікативним іграм, вправам, ритмо-музикуванню діти розвивали свою увагу, мовлення, ритмічність. Вчилися працювати в парі, знаходити спільну мову, толерантне ставлення один до одного. Допомогли у цьому клавеси, кульки (ритмо-гра «Веселі краплинки», танок-гра «Весела полька»), різнокольорові долоньки (кругова гра «Передай долоньку»). Разом з веселою чаплею діти вчили кольори веселки: Чапля осінь жде завзято, буде сани фарбувати, – закріпили віршик, погравши в рухливу гру «Спритна долонька».

А потім на небі з’явилася різнокольорова веселка (ігрова парасолька-парашут) і весела дітвора побігла бавитися з краплинками-веселинками. Незабаром завітав «смішний дощик», котрий змусив усіх швидко утікати. На завершення діти та дорослі релаксували, слухаючи чудову музику моря, яку подарував їм тендітний інструмент «Шум струмка».

67967846_2401109693547884_5040553273325518848_o

68413657_2401109966881190_1493418699288215552_o

Дозвілля «Як розмовляє та співає вода» (для дітей раннього віку)

Усі ми родом з дитинства…пам’ятаєте, коли йшов літній теплий дощик ми бігали босоніж по калюжках, ловили краплинки з даху у долоньки, бавилися під дощем, а потім слухали як дзюркотить потічок або ціла дощова «річка»… Емоції дитинства – найяскравіші спогади у дорослому житті. І саме ці моменти радості хочеться передати наступним поколінням. Як створити невимушений музично-ігровий простір для малюків? Як сконцентрувати увагу, включити свою фантазію, уяву, щоб матеріал до дитини, був зрозуміло та цікаво донесений? На допомогу музичному керівнику приходить педагогіка Карла Орфа. З Орф-підходом на музичних заняттях, розвагах, святах, дозвілля весело та цікаво.

Сьогодні дітки раннього віку ЗДО № 31 «Ягідка» потрапили у прекрасний та невимушений світ Води, щоб зрозуміти, почути, відчути як «розмовляє» та «співає» водичка. І що існує музичний грім, котрий відбиває свої ритми, завдяки яскравим барабанчикам-льодяникам. А голосні хмари, ті, що весь час сваряться одна з одною – хто ж перша відпустить на землю свої краплинки-веселинки – затанцювали і зашуміли свій тендітний таночок, котрий малюки перетворили на веселі бульки у стаканчиках. У театрі двох парасольок, глядачі змогли спостерігати як же йде та шумить дощик. А потім на небі з’явилася різнокольорова веселка (ігрова парасолька-парашут) і весела дітвора побігла бавитися з краплинками-веселинками. Незабаром завітав «смішний дощик», котрий змусив усіх тікати під парасольку. На завершення малюки та дорослі релаксували, слухаючи чудову музику моря, яку подарував їм тендітний інструмент «Шум струмка».

67920761_2398010150524505_6300794843744436224_o

68723123_2398009463857907_7642773314003271680_n

06.08.2019 року у ЗДО № 31 «Ягідка» – День здоров`я та спорту.

Спільно з депутатом Сумської міської ради Нечаєвим С.С. та закладом дошкільної освіти № 31 «Ягідко» на стадіоні Тепличного, проведено спортивний марафон «Будь спортивним і сильним». У заході прийняли участь усі вихованці, батьки та працівники садочку. Кожна вікова категорія мала можливість позмагатися один з одним і довести свою спритність, швидкість, витривалість. Не пасли задніх і батьки – малюки були у захваті, спостерігаючи за своїми матусями та татусями. Наприкінці марафону бігли усі разом – діти та дорослі, отримуючи позитивні емоції від спільної справи. А потім були рухливі ігри: «Вибивний», «Квач», «Ведмідь та мурашник». Свято закінчилося нагородами переможців (I, II, III місця у кожній номінації), заохочувальні медалі та морозиво для всіх учасників від білого Ведмедика. Свято вдалося, завдяки дружній родині «Ягідки».

67734030_2396071084051745_7642501713156374528_o

67783137_2396070967385090_2589948558903869440_o

Діти, виховані на власній національній спадщині, зможуть передати її наступним поколінням. Народна музична гра, забавлянки, заклички є природним супутником життя дитини, джерелом радісних емоцій. Саме вони містять у собі доступні форми навчання, і є не просто забавою, а змістом життя дитини, її творчою діяльністю, необхідною для розвитку. Гра – хороший засіб музичного виховання, вона одного віку з людством. Тому 29.07.2019 у садочку “Ягідка” для діток всіх вікових категорій було проведено Дозвілля “У гості до тітоньки Дарини”. Дітки мали змогу послухати українські колискові у виконанні музичного керівника, пограти в українські народні ігри, забави, забавлянки. Озвучити казку про пташок музичними інструментами, позмагатися в Естафеті. Музичний керівник, вихователі створили для дітей фольклорно-музичну атмосферу радості, щастя, руху.

67331441_2390876914571162_5818266164370866176_o

67712380_2390879137904273_8987380609189937152_o

Педагоги, разом з бібліотекарем Наталья Савченко провели цікавий захід “Загадки з овочевої грядки”. Безліч цікавих загадок почули та відгадали дошкільнята. Наприкінці заходу, несподівано для всіх “овочі” заграли та запищали. А потім дітлахи прийняли участь у веселій овочево-фруктовій естафеті.

67376609_2388799864778867_2750578467463495680_o

67430212_2388799841445536_7908772535703961600_o

Музичні заняття на свіжому повітрі створюють безпосередню, творчо-музичну атмосферу. Вони ефективні для фізіологічного розвитку, психологічного та емоційного розвантаження. Тут ми залюбки співаємо, водимо хороводи, музикуємо, ритмуємо, креативно імпровізуємо з рухами, граємо в народні ігри. А ще знайомимося з новенькими музичними інструментами від котрих дітлахи у шаленому захваті. Це – ударні барабанчики-льодяники та гудок-паравозик… ну а з клавесами ми вже знайомі, але залюбки ритмуємо.

67077237_2386739491651571_1146992697391710208_o

67362811_2386732748318912_737501568974192640_n

 Минулий тиждень літературного мистецтва (22.07-26.07.19)у ЗДО № 31 «Ягідка» був насиченим і цікавим. Дітлахи мали можливість ділитись враженнями від прочитаних казок, брали інтерв’ю у казкових героїв, пригадали різні потішки, відгадували і складали загадки, слухали цікаві народні казки різних країн світу. А на завершення тижня на базі бібліотечної філії № 10 дошкільнята стали учасниками вікторини «Знайди казкового героя», книжкової виставки «Народні казки» та зліпили улюблених казкових персонажів.

67127734_2387491024909751_4593919302091931648_n

67687876_2387489141576606_5654496896710868992_o

 22 липня 2019 року в ЗДО 31 органiзовано День вишуканого одягу та стильноi зачicки. Уперше у ролi справжнiх моделей вiдчули себе малята. Хлопчики та дiвчатка демонстрували свое гарне вбрання та перукарськi вмiння батькiв. Радiснi та щасливi посмiшки сяяли на обличчах дiтвори, про що свiдчать яскравi свiтлини.

67390404_493607794747790_4738477571878944768_n

67552272_493607734747796_2688988554834477056_n

З діда-прадіда народні цілителі лікували людей дарами природи. Зокрема, поколінням доведено цілющі властивості сушених трав. Спираючись на знання народних цілителів, ми запровадили у нашому дошкільному закладі сінотерапію.
Сінотерапія-це комплекс оздоровчих процедур з використанням виробів із сіна, отави, трав’яної потерті. Приємний аромат сіна розслаблює, знімає напруження, заспокоює. Малята із задоволенням в’ язали снопики, ходили по доріжці здоров’я, виготовляли валики для масажу.
Діти разом з батьками влаштували виставку іграшок із сіна.

66794484_1036593740065537_6024449544043888640_n

66601849_1036593483398896_3942973324270764032_n

 Участь у методичних заходах

Протягом навчального року педагогічний колектив закладу брав  активну участь у методичних заходах міста та області, педагоги ділилися досвідом своєї роботи на  різних рівнях.

На виконання наказу управління освіти і науки СМР від 11.02.2019 №89  «Про проведення обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2019 році» матеріали вихователя Шевченко Л.М. в номінації «Упровадження інноваційних технологій мовленнєвого розвитку з дітьми дошкільного віку» зайняли ІІ місце на І(міському) рівні.

На виконання наказу управління освіти і науки СМР від 29.01.2019 №49 «Про проведення І(міського) етапу обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти в 2019 році»  вихователь групи раннього віку Скорик Н.М. посіла ІІ місце у номінації «Дидактичний посібник».

Борисенко Інна Григорівна  –  активний учасник друку на шпальтах  періодичного видання «Музичний керівник»: у конкурсі «Музичні лайфаки від профі»  посіла  І призове місце серед музичних керівників України.

На базі Сумського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти для слухачів курсів підвищення кваліфікації музичних керівників дошкільних навчальних закладів м. Суми та Сумської області музичним керівником Борисенко І.Г.  було проведено інтенсив-практикум з хореографії за темою: «Впровадження хореографічної діяльності у музичне виховання дошкільників» (українська народна та класична хореографія, пластична імпровізація, ігри-таночки) .

Практичний психолог Рябуха А.С. ділилася досвідом своєї роботи на шпальтах  спеціалізованого журналу «Психолог дошкілля» (березень/2019 ).

Робота з батьківською громадськістю

Показником успішної співпраці педагогічного колективу  з родинами вихованців є зростання авторитету  батьків серед дітей, авторитету педагогів серед батьків, встановлення міцних, емоційно-позитивних, доброзичливих стосунків з родинами. Дошкільний заклад став для родини просвітницьким та психолого-консультативним центром з питань виховання дитини. У ході роботи вихователі   планували та будували процес спілкування компетентно, професійно, використовували різноманітні форми взаємодії, методи та прийоми активізації батьків. Батьки були активними учасниками всіх заходів. Заслуговують на увагу організовані спільні проекти музичного керівника Борисенко І.Г. та батьків дітей –випускників. Кожне  цьогорічне  тематичне свято у старших групах було результатом довготривалого проекту: восени – «Штанько та його друзі», взимку – «Принц та принцеса запрошують», навесні –  «Колискова Мавки або про що розмовляє сопілка» (етноекологічна музична казка), родинний випускний – «Щасливі долоньки» та «Гавайська вечірка».

Слід відмітити тісну співпрацю вихователів старших дошкільних груп з родинами  вихованців. У ході проведення Дня відкритих дверей батьки разом зі своїми дітьми  на території закладу висадили  ялинки, які будуть слугувати  зеленою огорожею та нагадувати про випускників, Кожна ялинка має бейджик з іменем дитини, яка її висадила. Така форма роботи сприяла не лише співпраці  батьків та власних дітей, а й згуртувала  батьківський та педагогічний колектив в цілому, є початком екологічного виховання. Малята, які живуть поряд із садком,  щодня приходять разом з батьками поливати свою ялинку,  систематично «провідують» її.

Світлина від Викторії Веселової.

Світлина від Викторії Веселової.

Обрядове свято Івана Купала

Івана Купала – яскраве і веселе літнє свято. Його пов’язують з палаючим вогнем, з буйством зелені і чарами трав. Кожна людина знайде, чим порадувати себе в цей дивовижний день, наповнений енергією Сонця. Свято оповите чарівними переказами і дивовижними обрядами. Наші предки в цей день шукали цвіт папороті, розпалювали багаття і стрибали через нього, плели вінки з польових квітів і збирали цілющі трави.
Світлина від Яни Бондаревої. Існують найрізноманітніші звичаї і традиції на свято Івана Купала. Всі вони пов’язані з вогнем, водою і травами. Більшість звичаїв і обрядів потрібно виконувати вночі напередодні свята – з 6 на 7 липня.
Вважалося, що ніч на Івана Купала – єдина ніч в році, коли тварини і рослини могли говорити одне з одним, а дерева могли переходити з одного місця на інше.
Світлина від Яни Бондаревої.Свято Івана Купала нерозривно пов’язане з повір’ями про трави. Наші предки вважали, що буйна літня зелень захищає від псування і пристріту, відьом і чаклунів, пожеж і ураганів.
Звичайно ж і ми не оминули цього свята. Вихованці садочку яскраво відсвткували Івана Купала (6.07.2018). Спочатку Наталя Василівна познайомила дітей з історією виникнення свята, потім дітлахи разом із батьками та працівниками садочку занурились у чарівну та святкову атмосферу свята: співали пісні, водили хороводи, грали у народні ігри, прикрашали купальське дерево- Марену, стрибали через вогнище та,звісно ж, відшукали квітку папототі.

P7060110А на завершення, всі разом вирушили до Сумського водосховища і пустили віночки у воду, загадавши при цьому різноманітні бажання.
Усі, і діти, і дорослі, були у захваті від свята!!!

P7060105P7060123

 

 

 

Мандрівка сільськогосподарськими угіддями

Вихованці “Ягідки” здійснили екологічну мандрівку сільськогосподарськими угіддями, які знаходяться поблизу закладу. Дітлахи розглянули овочеві культури та іншу рослинність, що вирощують люди для своїх потреб.

Світлина від Викторії Веселової.Світлина від Викторії Веселової.

Світлина від Викторії Веселової.

Екскурсія до регульованого залізничного переїзду

У зв’язку з проведенням “Тижня безпеки” (02.07.18 по 06.07.18) вихованці закладу здійснили екскурсію до регульованого залізничного переїзду. Малеча була у захваті від спостережень за роботою шлагбаума, рухом потягів та знайомства з регулювальником руху на переїзді.

Світлина від Викторії Веселової.Світлина від Викторії Веселової.Світлина від Викторії Веселової.

День конституції України

Світлина від Яни Бондаревої.28 червня українці відзначали День Конституції. А напередодні (27.06.18) маленьких громадян познайомили з Гербом-Тризубом,Прапором і Гімном. Розповіли про права дітей та їхні обов’язки. Вихованці ЗДО №31 “Ягідка” декламували вірши,співали пісні, грали в народні ігри.Світлина від Яни Бондаревої.

 

“Свято солодощів”

Дозвілля на свіжому повітрі – це невід’ємна складова освітньої роботи в літній оздоровчий період, що дає дітям можливість у цікавій ігровій формі проявити свої знання, вміння, навички та емоції…
«Раді бджоли цвіту, а малята – літу». Це прислів’я повністю розкриває зміст роботи ДНЗ № 31 «Ягідка» в літній оздоровчий період…Світлина від Яни Бондаревої.
Червневого сонячного ранку на ошатній території закладу під квітучими липами, що дарують свій медовий аромат, галасують і метушаться діти, які зібралися на традиційне «Свято Солодощів». Всім відомо, що солодке не лише поліпшує настрій, а й стимулює роботу мозку і підвищує рівень ендорфінів (гормонів щастя) у крові.
Світлина від Яни Бондаревої.На Свято Солодощів до дітей завітали: відомий ласун Карлсон, бджілка Майя зі своїми медовими дарунками та Бабуся зі стиглими ягодами і фруктами із власного саду.
Всі співали й веселилися, приймали участь в інтелектуальних конкурсах, іграх, водили хороводи, танцювали та малювали на асфальті. І діти , і батьки отримали величезне задоволення і море позитиву.
Але, яке ж свято без сюрпризів?!!

Родзинкою розваги стала поява Білого Ведмедя із Лапландії з морозивом, яку організував депутат обласної ради Нечаєв Сергій Сергійович. Крім смаколиків, вихованці садка отримали різні подарунки, а заклад, в особі завідувача Шевченко Парасковії Олексіївни, подяку за плідну співпрацю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток життєвої позиції та патріотичне виховання дітей.
Емоції переповнювали усіх присутніх. Але на цьому літні розваги у «Ягідці» не закінчуються. Попереду на дітлахів чекає ще багато цікавого…

 

Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.

“Зелені казки”

“Світ казки”-такий цікавий творчий захід відбувся у “Ягідці” на базі бібліотеки-філії №10 . Малята складали “зелені” казки,озвучивали головних героїв,грали на музичних інструментах.А на завершення кожен мав можливість розгорнути книжечку і потрапити у чарівний світ українських народних казок.

Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.

Світлина від Яни Бондаревої.

Літо – це ягідна пора!!!

Вихованці ДНЗ “Ягідка” залюбки смакують власне вирощиними ягодами!!!

Ми веселі малюки!
На городі залюбки
Ми працюєм: поливаєм
Та й розсаду висаджаєм.
А улітку залюбки
Тут збираєм ягідки:
Чорну смородину, порічки
Й червоненькі полунички!
Їх на кухні кухарі
Додадуть у пироги,
У компот та у кисіль.
Смакувати буде всім!!!

Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.

Екскурсія до березового гаю

Вихованці “Ягідки” за здоровий спосіб життя та активний відпочинок!!!Ось вкотре (14.06.18) маленькі дослідники здійснили “подорож”. На цей раз – до березового гаю! Там набралися сили від берізок, помилувалися їхньою красою, відпочили у затінку під ніжний шурхіт листя…Ми радимо вам обирати активний відпочинок та пізнавати свій рідний край!!!

Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.

 

 

Екскурсія до садового центру “Едельвейс”

Літо слід проводити не лише весело, а й з користю!! Малюки ЗДО здійснили чергову пізнавальну екскурсію до садового центру “Едельвейс”. Ознайомилися із різноманіттям рослинного світу не лише нашої Батьківщни,а й з іноземними декоративними рослинами: Канадська ялина, магнолія тощо. Від працівників центру  дізналися багато нового та корисного про особливості догляду за декоративними рослинами, квітами.

Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.

Екскурсія до Косівщинського водосховища

Літо-це час для подорожей та активного відпочинку!!Вихованці садочку здійснили захопливу та пізнавальну подорож до Сумського водосховища!!! Згадали мешканців водоймища, покаталися з гірки, пограли з м’ячем…і звісно ж не забули про “перекус”. Діти із задоволення смакували печивом та втамовували спрагу водичкою. Вражень вистачить на весь рік!!!

Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.

День захисту дітей

Що за дитинство без свята?!!!Наші вихованці дуже полюбляють розважатись і веселитись!Ось так яскраво ми відсвяткували День захисту дітей!!!Сонце ,Красне Літечко, Жучок і Віслючок приготували для малят багато цікавих конкурсів та розваг!!!

Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.Світлина від Яни Бондаревої.

Екскурсія до міста Тростянець «Музей Шоколаду»1 2

36891112Розвага до свята        Яблуневий Спас

1

6Екскурсія до ТОВ «Сумська паляниця»

      Адміністрацією дошкільного навчального закладу №31 «Ягідка» та силами депутата Сумської міської ради Івановим Олександром Олександровичем (організація транспорту) 11.08.2017 року була організована екскурсія дошкільнят до ТОВ «Сумська паляниця».

    Цік12аву екскурсію провела начальник цеху хлібо-булочних виробів Мужицька Тетяна Іванівна. Під час екскурсії діти познайомилися з професією пекаря, та мали змогу побачити як величезні машини самі виготовляють хлібо-булочні вироби від замішування тіста до розфасовки. Тетяна Іванівнаповідомила, що хлібзавод виробляє щодня 60 тонн хлібо-булочних в

1иробів та забезпечує потребу всього міста і районів.

        Найголовніше, що малюки в котрий раз переконалися про те, що хліб –   основний продукт харчування, головний результат людської праці, який слід 9берегти та поважати. Дошкільнята посмакували запашним, щойно спеченим гарячим хлібом.3

11

 На згадку адміністрація ТОВ «Сумська паляниця» пригостили кожного малюка смачними смаколиками: солодка соломка та кекс.

         З піднесеним настроєм, із враженням від побаченого вихованці повернулися до дошкільного закладу, де поласували подарунками.

 

Обрядове свято Івана Купала

DSC_5287

DSC_5260

DSC_5321

DSC_5343Цікаві екскурсії та подорожі: березові, тополині алеї; садовий центр «Едельвейс»

P7050015

 

 

 

 

P7050027

P7050057

P6230028

 

 

 

Свято повітряної Кульки

 DSC_4497   DSC_4567

 

Дозвілля «Солодке свято» – морозиво від депутата

 

DSC_4792

DSC_4836

DSC_4856

DSC_4861

 

Квест «Ігри патріотів» до Дня Конституції України

DSC_5115

DSC_5148

DSC_5155

DSC_5190

Літо – 2017 розпочато!!!

До Дня Захисту дітей 01.06.2017  наші вихованці побували у гостях сім’ї Глибіних, де дітей пригостили смаколиками, а також діти розважалися на батуті. Для дітей це було весело та захоплююче.

13

 2

34

9

1

Атестація нашого садочку!!!

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 31 «Ягідка» з 19 квітня 2017 року проходить Державна атестація (один раз на 10 років). Презентація садочку відбулася 18 квітня 2017 року. На презентації закладу були приDSC04190сутні члени комісії, громадськість (депутати, батьки, батьківський комітет садочку, колишні завідувачки ДНЗ № 31, запрошені гості).Зібрання мало змогу переглянути цікаву презентацію – звіт завідувача Шевченко П.О. про життя садочку, зміни, досягнення за останні 10 років…

 

 

 

 

 

Наш садочок дорогий «Ягідкою» зветься,

Тут щасливій дітворі весело живеться.

Творчі і завзяті люди в нім працюють,

І всі бажання малят вони реалізують.DSC03872 - копия

 

За останні 10 років заклад наш змінився,

На пошукову лабораторію він перетворився.

У постійному пошуку в закладі всі:

Діти шукають цікаву стежину навчання,

Завідувач – спонсорів для процвітання,

Педагоги – інноваційні технології виховання,

Батьки – слова вдячності за умови перебування.

 

Тож , виховання в садочку – це не робота,

Це поклик сердець та життя.

Це повсякденна любов і турбота,

Про щастя дитини та її майбуття.

 

… наступного дня, для комісії, батьків, гостей ДНЗ № 31, педагогічний колектив закладу провів цікаві майстер-класи за участю вихованців садочку. Цей день співпав з щорічним Днем відкритих дверей. Присутні мали змогу переглянути нетрадиційні, інноваційні форми роботи: «Хатха-йога» – старша група «Вишенька» – вихователь Веселова В.І., домінантне заняття у формі квест «Парк розваг Музичний атракціон»– середній дошкільний вік група «Полуничка» – музичний керівник Борисенко І.Г., нетрадиційня техніка читання за Г.Доманом у старшій групі «Шипшинка» – вихователь Руденко О.А.DSC_3987 Друга частина майстер-класів була представлена у вигляді відеороликів: група раннього віку «Малинка» – пробкотерапія – вихователь Скорик Н.М., молодший дошкільний вік, група «Калинка» – заняття з фізичної культури за методикою М.Єфименко «Казкова фізкультура» – вихователь Мартинова О.А., предметові лекція за С.Русовою у середній групі «Полуничка» – вихователь ЛевченкоТ.В. та логіко-математичний розвиток дошкільнят з гідрогелевими Орбізами у старшій групі «Шипшинка» – вихователь Руденко О.А. Методист Артюх Т.Д. провела обговорення заняття за методикою Едварда де Боно «Шість шляп мислення». Завершили майстер-класи діти старших дошкільних груп запальним таночком «Українська полечка».

DSC04153Друга половина дня 19 квітня 2017 року розпочалася цікавою формою роботи з батьками – батьківський всеобуч: «Гуманізація ставлення батьків до власних дітей». Батьки мали змогу послухати притчу, переглянути відеоролик, поставити влучні запитання методисту, прокурору, педагогам; пограти в цікаві ігри, послухати поради практичного психолога тощо.DSC04170DSC04176

У наступні дні атестаційної перевірки – комісія працювала за своїм графіком роботи.2.1.

Навчаємо дітей дорожньому руху.

DSC_3868 До шкільного закладу № 31 «Ягідка» завітали представники управління патрульної поліції у м. Суми з метою ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху та роботою патрульної поліції.Діти мали можливість відгадати та повторити дорожні знаки, посидіти у машині, почути звук сирени та подивитися як працюють сигнальні маячки.На згадку про зустріч працівники патрульної поліції подарували усім вихованцям книгу для сучасних дітей та батьків «1000 та 1 поворот».DSC_3887DSC_3847

 

 

 

%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_1
%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_2%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_3%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_4%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_5%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_6%d1%86%d0%b5%d0%b9-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%89%d0%be%d1%80%d1%96%d1%87%d0%bd%d0%be-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b0%d1%94%d1%82%d1%8c%d1%81%d1%8f-%d0%b2-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b2%d1%88%d0%b0%d0%bd%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bf%d0%b0%d0%bc_1%d1%82%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d1%82%d1%83%d1%81_1%d1%82%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d1%82%d1%83%d1%81_2%d1%82%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d1%82%d1%83%d1%81_3
%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b6%d0%bd%d1%96%d1%85-%d0%ba%d0%be%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d1%96%d0%b2-%d1%82%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d1%97%d0%bd%d1%96%d0%b2_1