Жовтень 2021
П В С Ч П С Н
« Вер    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

postheadericon Новини з життя ДНЗ

Автор: sadik-admin

Опубликовано: Вересень 12, 2021

 

   ЗАХОДИ

щодо проведення Тижня  безпеки дорожнього руху

 в закладі дошкільної освіти №31 «Ягідка»

з 16.11.20-20.11.20

 

№ з/п Назва заходу Термін виконання Відповідальний
1. Організувати с/р гру «Водії» 20.11.20 Вихователі старшої групи «Калинка»
2. Висвітлити в групових Viber -чатах для батьків агітаційні стіннівки «Щоб не трапилось біди» Протягом тижня Вихователі  всіх вікових груп
3. Організувати та провести розвивальну гру-пазли  «Знаки-пазли  я складаю, правила дорожні  вивчаю». 18.11.20 Вихователі молодшої групи «Шипшинка»
4. Виконання завдань за змістом посібника  «Правила безпеки від А до Я» 19.11.20 Вихователі середньої групи «Полуничка»
5. Провести тематичні заняття, розваги, бесіди, ігри-інсценізації та інше 17.11.20 Вихователістаршої групи «Вишенька»

 

Інформація

про  виконання заходів  щодо проведення

Тижня  безпеки дорожнього руху в закладі дошкільної освіти №31 «Ягідка»

 

На виконання наказу завідувача закладу дошкільної освіти від 26.10.2020 №107 «Про проведення Тижня безпеки дорожнього руху» в закладі проведено ряд заходів, спрямованих на  підвищення рівня безпеки дорожнього року  серед вихованців дошкільного віку.

Вихователі  всіх вікових груп  висвітлити в групових чат-Viber для батьків агітаційні стіннівки «Щоб не трапилось біди», де закликають бути обачними на дорозі як дорослим, так і дітям.

Вихованці  старшої групи «Калинка» (вихователі Мартинова О.А., Шевченко Л.М.)  продемонстрували свої знання в сюжетно-рольовій грі «Водії». Вражає той факт, що більшість дітей відображають в своїх ігрових діях не завжди правильну поведінку дорослих на дорозі.

Вихователі молодшої групи «Шипшинка» (Охріменко О.В., Руденко О.А.) познайомили вихованців з новими тематичними книжками, що з`явилися в куточку книги. Малюки охоче переглядали кольорові ілюстрації та намагалися  дати оцінку героям.  Заслуговує на увагу проведення  розвивальної гри «Знаки-пазли  я складаю, правила дорожні  вивчаю», виготовленої вихователем Охріменко О.В. Діти не лише розвивали дрібну моторику рук, закріплювали  колір та форму, а в ігровій формі вивчали дорожні знаки.

Вихователь старшої групи «Вишенька» Веселова В.І.   провела цікаве заняття «Правила поведінки в транспорті в картинках».  Вихованці  активно обговорювали ситуації, доводили правильність своєї думки та  наводили приклади поведінки   з життєвого досвіду.

Сподіваємося, що такі форми роботи з вихованцями та їхніми батьками  вбережуть здоров`я та життя нашого майбутнього – наших дітей.

Вихователь-методист                                                                            Артюх Т.Д.

 

Заходи

щодо проведення Дня української мови та писемності в закладі дошкільної освіти №31 «Ягідка»

 

№з/п Назва заходу Відповідальний Дата проведення
1. Робота з педагогічними кадрами:-        Мовний всеобуч: Плекаймо рідну мову Вихователь-методистАртюх Т.Д. 10.11.20
2. Робота з дітьми:-        Заучування та декламування віршів українською мовою Вихователі груп Протягомтижня
3. Робота з батьками:-        Методичні поради для батьків на щодень «Нумо з мамою і татом свою вимову тренувати» Вихователі груп 11.11.20
4. Виставка «У гостях у Лепетуна» Вихователі груп Протягом тижня

Інформація

про  виконання заходів  щодо проведення

Дня української мови та писемності в закладі дошкільної освіти №31 «Ягідка»

 

На виконання наказу завідувача закладу дошкільної освіти від 26.10.2020 №106 «Про проведення Тижня української мови» в закладі проведено ряд заходів, спрямованих на  формування  патріотичної свідомості в дітей, виховання любові до рідної мови та  державної символіки.

Вихователь-методист Артюх Т.Д. для педагогічних працівників провела всеобуч «Плекаймо рідну мову», в ході якого  вихователі отримали знання з нового правопису слів та словосполучень, частовживаних у  своїй професійній діяльності.

Вихователь-методист Артюх Т.Д. та вихователь Бурба А.Є. підготували та розповсюдили серед батьківської  громадськості  методичні поради для батьків на щодень «Нумо з мамою і татом свою вимову тренувати», рекомендовані  науковим співробітником  Інституту  спеціальної педагогіки і психології ім. М.Ярмаченка НАПН України.

Вихованці кожної вікової групи разом зі своїми батьками, вихователями вивчали вірші рідною мовою, а потім  урочисто декламували їх у  патріотичному куточку. Результат  цього заходу вихователі середньої групи «Полуничка» (Бруньова К.Ю., Бурба А.Є.) продемонстрували для батьків у груповому  чат-вайбері.

Вихователі молодшої групи «Шипшинка» (Охріменко О.В., Руденко О.А.)  провели цікаві вправи з дітьми  «Пограємо з Лепетуном», де закріпили назви предметів українською мовою.

Вихователі старшої групи «Калинка» (Мартинова О.А., Шевченко Л.М.) організували зі своїми вихованцями тематичну розвагу «Яка ж співуча наша мова, неначе пісня веселкова». У ході розваги переглянули відеоеролик  «Як приходить до нас книга»,  читали вірші, як діти, так і вихователі,  грали в  народні рухливі ігри.

Віримо, що  та робота, яку ми проводимо з дітьми щодень,  а не лише в тематичні тижні,  сприятиме вихованню в дошкільнят  любові, шанобливого ставлення до рідної мови як до скарбниці, прагнення висловлюватися правильно, дотримуючись культури рідної мови.

Вихователь-методист                                                                            Артюх Т.Д.

 

Інформація

про виконання заходів щодо реалізації проєкту «Пташиний дивограй»

 

На виконання наказу  управління освіти і науки СМР від 16.09.2020 №394 «Про впровадження міського освітнього проєкту «Пташиний дивограй

Тож організовуючи роботу над проєктом «Пташиний дивограй» у закладах  дошкільної освіти міста», наказу Сумського ДНЗ №31 «Ягідка» м. Суми від 21.09.2020 №89 «Про впровадження міського освітнього проєкту «Пташиний дивограй» у закладі дошкільної освіти протягом вересня-жовтня 2020 року запроваджено освітній проєкт «Пташиний дивограй».

Педагогічні працівники закладу скомбінували  різноманітні види дитячої діяльності і створили свою систему  тематичних заходів, де головним завданням було  розширити уявлення про птахів, виховати пізнавальний інтерес,  співчуття та співпереживання до них.

Розпочали роботу з виготовлення логотипу «Лелека» (птах – символ України), який розмістили в фойє закладу. Кожній віковій групі було відведено місце,  куди вихователі, діти та їхні батьки  могли  приносити  різноманітну інформацію про птахів, малюнки та фото, поробки з природного та залишкового матеріалу. Таким чином всі мали можливість прослідковувати  участь кожної групи, родини, працівника закладу та черпали для себе корисну інформацію.

Для роботи з дітьми старшого дошкільного віку   підібрали перфокартки: «Птахи та професії людей»  – у  лівій колонці зобразили  пташок, а в правій – професії людей (завдання: пояснити, що спільного між  ними); «Народна мудрість» – у  лівій колонці зобразили  пташок, а в правій – сюжетні картинки (завдання: пригадати народну мудрість, пов`язану з  зображеною пташкою та сюжетною картинкою); «Пташине звукотворення»- у  лівій колонці зобразили  пташок, а в правій – інструменти (завдання: пояснити, яке відношення до птахів мають ці інструменти і т.д.)

У ході роботи з  карточками-схемами, на яких зображені кут, пряма лінія, полога дуга, шеренга, хаотично розміщені крапки, діти дізналися про способи перельоту птахів:  (журавлі –  кутом; гуси та чаплі –  шеренгою; качки – в лінію або  у вигляді дуги; комахоїдні птахи –  летять зграйкою і т.д.).

Закріпили способи відльоту  дитячою грою: пропонували дітям зібратися для «перельоту»: вишикуватися клином, прямою лінією і т.д. Звичайно, такій дитячій діяльності передувала  захоплююча розповідь вихователя: «Чи знаєте ви, як вишиковуються птахи при перельоті  в теплі краї?».

Для того, щоб було чим годувати птахів узимку, восени  діти заготовляють спеціальні корми для пернатих. Цьогоріч   це було насіння соняшника та гарбуза, кавуна та  дині, зерно кукурудзи. Зібране насіння  висушили і склали  в мішочки із зображенням зимуючих птахів –  снігура та синиці.

З тіста та зібраного насіння городніх культур, різноманітних ягід та  бур`янів  діти створювали творчу мозаїку – «Тістечка для  птахів». Кожна дитина обирала собі на екологічній стежині закладу дерево, прикріплювала на його кору «тістечко»  і прикрашала його тими «смаколиками», які полюбляють  пташки, що прилітають на територію.

З метою просвітницько-пропагандистської роботи  серед батьків вихованців, місцевого населення  та з метою  здійснення підгодівлі та приваблювання птахів, вихователі закладу дошкільної освіти виготовили тематичні буклети «Погодуй пташку взимку». Створені буклети включали поради: «Коли потрібно підгодовувати птахів?»,  «Як правильно годувати птахів?», «Чим можна та чим не можна  годувати птахів?» та  були  рекомендовані вихованцям старшої групи розповсюдити  їх серед сусідів, знайомих та родичів. Приємно вражає той факт, що  деякі діти  виявили бажання отримати по 2-3 буклети, щоб передати бабусі в село,  товаришам із сусідньої вулиці, родичам в інше місто. Педагоги, натомість,  намагалися довести дітям: якщо  люди будуть птахів систематично підгодовувати, то вони стануть їхніми постійними гостями.

          Щоб урізноманітнити роботу та глибше познайомити дітей з життям птахів,  до проєкту залучили провідного  бібліотекаря Н.Савченко, яка організувала на території закладу  вуличну книжкову виставку «Птахи –  наші друзі». Наталія Василівна повідала дітям та дорослим  цікавинки про птахів: «У кожної пташки –  свої замашки», «Що потрібно знати, щоб пташці шкоди не завдати»,  «Птахи – які ви різні та цікаві». Малята  розглядали  ілюстрації  та макети пташок,  їхні гніздобудівлі, читали вірші та короткі оповідання.

До проєкту активно долучилися батьки наших вихованців: 61 родина взяла участь у проєкті, що складає 50 % від загальної кількості вихованців. Мама   разом зі своїм сином, вихованцем  групи «Шипшинка» Несторенко Вовою,  склала  «Словничок назв птахів «Що означає назва пташки?». Діти залюбки розглядали ілюстрації та з величезним задоволенням дізнавалися про походження назви кожної птахи Діти старшої групи «Калинка» спільно зі свїоми батьками  виготовили листівки перелітним птахам «Прилітай, пташко», у яких прослідковується турбота  про птахів, інтерес до їхнього життя

Вихователі груп раннього віку спільно з батьками створили міні-музей «Совенята»,  з експонатами  якого  познайомилися діти всіх  вікових груп.

          А батьки вихованців, які проживають   неподалік лісової галявини, змайстрували гніздівлю для сови і разом з дітьми повісили її.

Ознайомлюючи дітей з видовим різноманіттям  місцевої орнітофауни, ми запропонували батькам спільно з дітьми  своєрідний конкурс   «Найспостережливіша сім`я»,   завданням якого було  зробити фото –  облік гніздобудівель у нашому мікрорайоні та місця, де  птахи зустрічаються найчастіше. Як результат, отримано понад 50  фото.

Така форма роботи  дала можливість дошкільнятам визначити, що птахи збираються  там, де є корм: зграйки голубів  – на соняшниковому полі, сороки  та горобці – біля людських осель,  водоплаваючі птахи – біля водойми.

У ході реалізації проєкту  серед родин вихованців закладу дошкільної освіти було організовано конкурс годівничок «Пташина їдальня» в декількох номінаціях: «Найоригінальніша годівничка», «Найфункціональніша годівничка», «Найекологічніша годівничка». Кожна вікова група  представила  виготовлені годівнички з різного матеріалу, різної форми та розміру, цікавого зовнішнього оформлення.

У номінації найоригінальніша годівничка перемогу здобула родина М.Орлова, найфункціональніша – родина Н. Ярусова, найекологічніша –  родина М.Бондаревої.

Заходи

щодо проведення «Тижня  знань з основ безпеки  життєдіяльності дітей»

з 12.10. 2020 р.-16.10.2020 р.

 

Назва заходу Відповідальний Дата проведення
1. Лялькова вистава  «Козенята і вогонь» Руденко О.А.(молодша група «Шипшинка») 12.10.20
2. Цікавинки з екрану «Уроки безпеки» Веселова В.І.(старша  група«Вишенька») 13.10.20
3. Розгляд ілюстрованого альбому «Небезпека чатує всюди» Бруньова К.Ю.(середня група «Полуничка») 15.10.20
4.  Настільно-розвиваюча гра «Безпека на дорозі» Мартинова О.А.(старша група«Калинка» 15.10.20
5. Відпрацювання практичних дій в умовах виникнення НС «Увага! Пожежа!» Вихователь-методист, вихователі 16.10.20

 

Інформація

про проведення тижня знань з основ  безпеки життєдіяльності в ЗДО №31 «Ягідка»

           Відповідно до наказу управління освіти  і науки Сумської міської ради від 28 грудня 2019 року №867 «Про підсумки підготовки  управління освіти і науки Сумської міської ради, закладів освіти міста Суми з питань цивільного захисту в 2019 році та основні завдання на 2020 рік», наказу Сумського  ДНЗ  №31 «Ягідка» м. Суми від 24 січня 2020 року №30-аг «Про організацію і ведення цивільного захисту у 2020 році», наказу завідувача закладу від 28.09.2020 № 91 «Про проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності»   з 12 по 16 жовтня в закладі проведено тиждень знань з основ  безпеки життєдіяльності.           Вихователем-методистом розроблені заходи, які протягом тижня були виконані педагогічним колективом в повному обсязі. Вся методична робота була спрямована на накопичення в дітей практичного досвіду в різних життєвих ситуаціях.

З дітьми старшого дошкільного віку  (вихователі Веселова В.І., Пахоленко С.В.) проведено   перегляд  відеоматеріалів  «Цікавинки з екрану «Уроки безпеки». Активне обговорення є свідченням того, що діти  розрізняють небезпечні та безпечні вчинки, вони вміють ставити запитання  та доводити  свою думку .

Вихователі старшої групи «Калинка» (Шевченко Л.М., Мартинова О.А.)  організували зі своїми вихованцями настільно-розвивальну гру

«Безпека на дорозі».  Передував  цьому виду роботи  розгляд    ілюстрованого посібника «Дорожня безпека для дітей дошкільного віку», розробленого Міністерством внутрішніх справ України та Державною автомібільною інспекцією МВС України.

Вихователі  молодшої групи «Шипшинка» (Руденко О.А., Охріменко О.В.) організували для малюків лялькову виставу «Козенята і вогонь». Діти аналізували  поведінку героїв, давали їм  поради  в міру   своїх  вікових особливостей.

Настільною книгою протягом тижня  в групі середнього дошкільного віку «Полуничка» була книга «Правила безпеки від А до Я». Діти заучували вірші, розглядали цікаві ілюстрації, відгадували загадки та розмальовували   відгадки, знайомилися з   абеткою  безпечної поведінки в різних небезпечних ситуаціях.

Завідувач                                                                                          П.О.Шевченко

 

Заходи

щодо проведення «Тижня сім`ї» в закладі дошкільної освіти

з 19.10.2020 р. по 23.10.2020 р.

№ з/п Назва заходу Термін проведення Відповідальний Відмітка про виконання
1. Провести сюжетно-рольову гру «Сім`я». 22.10.20 ВиховательРуденко О.А.
2. Виготовити генеологічне  дерево «Моя родина» 19.10.20 ВиховательБурба А.Є.
3. Організувати творчу виставку  «Сімейний герб». 20.10.20 ВихователіКотенко Н.О.Скорик Н.М.
4. Виготовити  листівки  перелітним птахам «Повертайся, пташко» До 19.10.20 ВихователіМартинова О.А.,Шевченко Л.М.
5. Робота над творами В.Сухомлинського «Заплющені очі»,  «Намистинки з чотирма променями». 22.10.20 ВиховательВеселова В.І.
6. День «Загляньмо в сімейний альбом…» 23.10.20 Вихователівсіх вікових груп

 

Інформація

про заходи щодо проведення Тижня сім`ї

в ЗДО №31 «Ягідка»

На виконання наказу завідувача закладу дошкільної освіти від 01.10.2020 № 92 «Про проведення  Тижня сім`ї» з 19 жовтня по 23 жовтня 2020 року в закладі  організовано й проведено ряд тематичних заходів, що сприяли налагодженню партнерських стосунків між родинами вихованців та працівниками закладу.

Батьки груп раннього віку (вихователі Скорик Н.М., Котенко Н.О.) організували творчу виставку «Сімейний герб». У виставці взяло участь 10 сімей. Кожен герб вирізняється своєю неординарністю, своєю унікальністю та розкриває сутність  життя родини в цілому. Нині розмаїття їхньої творчості прикрашає роздягальню групи.

Вихователі старшої групи «Вишенька»( Веселова В.І., Пахоленко С.В.) особливу увагу приділили читанню творів В.Сухомлинського про сім`ю. Глибоко в душу проникли дітям  рядки оповідання «Намисто з чотирма променями». Обговорюючи його зміст, вихованці  висловлювали відношення до членів родини, наводили приклади, як своїми маленькими вчинками вони робили щасливими своїх рідних.

Родини середньої групи «Полуничка» (вихователі Бруньова К.Ю., Бурба А.Є.)  виготовляли сімейне генеологічне дерево. До участі в даній формі роботи долучилося  7 сімей.

Цікаво, з великим інтересом було проведено в групі захід «Загляньмо в сімейний альбом». Слід зазначити, що кожна дитина принесла по декілька фото, захід було перетворено на  активну групову  розмову.

Сподіваємося,  що  такі форми роботи  залишать добрий слід у дитячих серцях.

Завідувач                                                                                           П.О.Шевченко

 

 

 

Інформація

щодо проведених заходів у ході Олімпійського тижня в Сумському закладі дошкільної освіти №31 «Ягідка»

 

Заходи

щодо проведення Олімпійського тижня в ЗДО № 31 «Ягідка»

в 2020-2021 навчальному році

 

№з/п Назва заходу Відповідальний Примітка
1. Провести спортивні естафети з  дітьми старшого дошкільного віку( з інвентарем, що обробляється) ВихователіШевченко Л.М.,Веселова В.І.
2. Організувати малюнки на асфальті «Атрибути спортивних ігор» Вихователістарших та середньої груп
3. Вечір загадок спортивної тематики  (відповідно до віку дітей) Вихователі всіх вікових груп
4. Гра «Флорбол» з дітьми старшого дошкільного віку ВиховательМартинова О.А.
5. Цільова прогулянка до спортивного майданчика з дітьми молодшого дошкільного віку. ВиховательОхріменко О.В.

Інформація

про оздоровлення дітей влітку 2019 року

У  період літнього оздоровлення в закладі  особливу увагу приділено питанню збереження життя та здоров`я дітей, харчуванню, медичному обслуговуванню  з належним дотриманням листів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.03.2012 №1/9-198 «Організація роботи  в дошкільних навчальних закладах у літній період» та «Про організацію  фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період»  від 28.05.2012 №1/9-413 та «Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти» від 14.02.2019 №1/11-1491.

У  оздоровчий  період 2019 року в закладі дошкільної освіти оздоровилося 112 дітей, що складає 75%,  з них дітей пільгових категорій – 15 (всього по закладу – 23 дитини), що складає 70%. З багатодітних сімей  оздоровилося  10 дітей; сімей, які виїхали з Донецької та Луганської областей, АР Крим – 1 дитина; сімей – учасників АТО – 4 дитини; дітей під опікою – 1.

У закладі були створені  необхідні умови для активного  рухового режиму дітей, пізнавальної  та пошукової діяльності, творчого та естетичного  розвитку, збагачення емоційної  сфери.

Спільно з депутатом Сумської міської ради Нечаєвим С.С.  на  місцевому стадіоні  проведено спортивний марафон «Будь спортивним і сильним». У заході взяли участь усі вихованці, батьки та працівники садочку. Свято закінчилося нагородами переможців: заохочувальні медалі та морозиво від білого Ведмедика.

У ході тематичної розваги «Музика води або про що співає дощ» дошкільнята потрапляли у прекрасний та невимушений світ Води, щоб зрозуміти, почути, відчути як «розмовляє» та «співає» водичка,  що існує музичний грім, котрий відбиває свої ритми, завдяки яскравим барабанчикам-льодяникам. На завершення діти та дорослі релаксували, слухаючи чудову музику моря, яку подарував їм тендітний інструмент «Шум струмка».

Насиченим і цікавим був  Тиждень літературного мистецтва. Дітлахи мали можливість ділитись враженнями від прочитаних казок, брали інтерв’ю у казкових героїв, пригадали різні потішки, відгадували і складали загадки, слухали цікаві народні казки різних країн світу. А на завершення тижня на базі Сумської  міської централізованої біліотечної системи бібліотеки-філії № 10 дошкільнята стали учасниками вікторини «Знайди казкового героя», книжкової виставки «Народні казки» та зліпили улюблених казкових персонажів. 

У веселій, невимушеній, радісній, комфортній атмосфері щирості, добра, провели дітлахи Шоу Мильних бульбашок. У садочок завітав Кіт-чарівник зі своїми дресированими мильними бульбашками. Територія закладу була пройнята дзвінким дитячим сміхом. А сміх  це – здоров`я,  це серйозна справа, яка допомагає не лише поліпшити настрій, але й зміцнити здоров’я.

Слід відмітити, що  педагоги активно впроваджували  нові форми роботи щодо оздоровлення дошкільнят, а саме – сінотерапію. Було здійснено цільову прогулянку до сільськогосподарських угідь, де діти мали можливість  побачити стоги сіна та доторкнутися до нього, пройнятися його ароматом. Окрім того  було поновлено доріжку здоров`я, додавши до її складу жгутики засушеної трави. Весь цей процес було  погоджено з батьками вихованців з метою запобігання алергічних проявів у дітей.

Спільно з батьківською громадськістю організована робота по благоустрою території,  облаштуванню ігрових майданчиків.

Харчування дітей було збалансованим і різноманітним, це дало змогу забезпечувати натуральним набором продуктів  дошкільний заклад  протягом усього оздоровчого періоду. Налагоджена  робота щодо організації ІІ сніданку: діти систематично вживали соки та банани.

Використання в оздоровчий період різноманітних форм загартування дало свої результати: не зареєстровано випадків ГРВІ, шлунково-кишкових захворювань та випадків дитячого травматизму.

 

Ігровий квест «Разом з пані Парасолькою»

Початок вересня – урочистий для кожного із нас. Перші дні осені, день, коли велика Ягідна родина знову зустрічається у родинному, дружньому колі. І саме сьогодні, у цей чудовий вересневий ранок, вже в котре, ЗДО №31 «Ягідка» відчиняє свої двері для дітей та дорослих.

На свято до діток завітала пані Парасолька і закрутилося, завертілося усе біля неї, бо весь дружній гурт, батьки та дітки намагалися відшукати різнокольорових друзів гості – веселих краплинок-веселинок. Як чудово, яке це щастя, бачити усміхнені, щасливі обличчя дітлахів та їх батьків – це найголовніша мета Ягідної родини! Вітання колективу, батькам, діткам з чудовим початком нового навчально-виховного року! Підтримуйте один одного у хвилини суму, невдач, не хворійте, посміхайтеся, радійте успіхам своїх діток та досягненнями закладу. Разом – до життєвих перемог!!!

 

Свято Спаса у ЗДО №31 “Ягідка”

«Як на Спаса бабуня Уляна гостей частувала» (для дітей раннього, молодшого, середнього та старшого, передшкільного віку)

Українські народні традиції, обряди, свята – невичерпні. Сьогоднішній день не виключення, бо другий Спас прийшов, або Яблучний Спас – добрий, світлий, радісний. Святкують його 19 серпня, як раз під час достигання яблук. В цей день усі їдять багато яблук.

Початок осені, Осеніни, як говорять в народі – час, коли закінчується прибирання хлібів, починаються заготовки на зиму. Є такі прикмети: як що ясний день на Яблучний Спас – холодна зима буде, часто дощик йде – до мокрої осені, сухо – теж погано, суха осінь – деревам взимку важко буде.

Ночами вже холоднішає, можливі навіть заморозки. «Пройшов Спас – пішло літо від нас. Прийшов Спас – шубу ший про запас”. Навіть природа з цього дня переживає перетворення. Люди прощаються з літом, готуються до осені, гуляння тривають до самого пізнього вечора, проводжають сонце, співають пісні.

Сьогодні був теплий, сонячний день, дітлахи ЗДО №31 «Ягідка» завітали до бабусі Уляни на її подвір’я де гралися в ігри, забави, забавлянки, слухали народну українську пісню, казку-легенду про Спас, обрядовий віночок Спаса, традиції святкування. Малеча прийшла не з пустими руками – подарували бабусі Уляні свої малюночки-аплікації – «Вінок Спаса». Після чого, Уляна запросила діток до святкового столу, смакувати пиріжечки з яблуками та узваром.

 

 

Шоу Мильних бульбашок у ЗДО № 31 «Ягідка» 

У веселій, невимушеній, радісній, комфортній атмосфері щирості, добра, професіоналізму живеться діткам-ягідкам у «Ягідному королівстві». У садочок до всіх діток завітав Кіт-чарівник зі своїми дресированими мильними бульбашками. Ох і радості було у діток – на фото і не передати ті щирі емоції малюків, за котрими ми, дорослі, не встигали слідкувати.

Сміх – це серйозна справа, яка допомагає не лише поліпшити настрій, але й зміцнити здоров’я. Вченими навіть створена спеціальна наука про сміх – Гелотологія, яка вивчає природу цього фізіологічного явища і можливості сміхотерапії. З позиції фізіології сміх стимулює вироблення гормону задоволення ендорфіну в певних структурах головного мозку. Ендорфін є потужним антистресовим і протибольовим фактором. Крім цього, сміх покращує кровообіг в головному мозку, за рахунок роботи мімічної мускулатури, зміцнює імунітет, пам’ять і знімає втому. У загальній складності в акті сміху бере участь близько 80-ти різних м’язів.

Сміх – це ті ліки, у яких немає шкідливих ефектів і протипоказань. Тому не бійтеся сміятися вдома і на роботі, інфікуйте ним усіх оточуючих, тому що сміх приносить тільки користь для фізичного і психічного стану.

Тиждень Театрального мистецтва у ЗДО № 31 «Ягідка

Емоційно-позитивний стан – один з найважливіших факторів здорового та психологічного розвитку дитини. Саме для цього були використані різні види театру у роботі з дітками, а ще бесіди, демонстрації, ігри, розповіді та читання казок.

Театральна діяльність стимулює розвиток творчості як дитини так і дорослого, діти проявляють різні вміння та навички: розвиток мовлення, культуру рухів, соціальні навички, комунікабельність, збагачення емоційної сфери. Найважливіше у театрі є не кінцевий результат, а сам процес творчого переживання і перевтілення.

Найцікавіше для дітей – ляльковий театр, саме тому до найменших та старших діток завітали улюблені герої дитячих казок. Дітки раннього віку переглянули та були активними учасниками казочки «Як Півник собі друзів шукав», а старші дітки створювали казку самі, вигадуючи цікаві історії з Півником, Собачкою, Мишкою, Ведмедиком.

На завершення тижня театралізації до діток завітав «живий» театр з незвичними акторами. Головні ролі зіграли равлики: Виноградні та Гігантський африканський равлик Ахатинський. Спочатку діти почули розповіді про равликів. Потім зробили порівняльну та відмінну характеристику. Діткам розповіли цікаву казочку про Равлика під кінець якої з’явилися і самі незвичні «актори». Зустріч равликів та дітей пройшла у невимушеній, емоційно-пізнавальній атмосфері.

 

Розвага «Музика води або про що співає дощ» (для дітей молодшого, середнього та старшого дошкільного віку)

Не тільки ранній вік але й дітки молодшого, середнього та старшого дошкільного віку ЗДО № 31 «Ягідка» потрапили у прекрасний та невимушений світ Води, щоб зрозуміти, почути, відчути як «розмовляє» та «співає» водичка. І що існує музичний грім, котрий відбиває свої ритми, завдяки яскравим барабанчикам-льодяникам. А голосні хмари, ті, що весь час сваряться одна з одною – хто ж перша відпустить на землю свої краплинки-веселинки – затанцювали і зашуміли свій тендітний таночок, котрий дітлахи перетворили на веселі бульки у стаканчиках. Зашуміла дощовиця, заграли водяні флейти, трикутники, дзвіночок, підхопив музику дощу маленькій дощовичок і пішов дощ. Дошкільнята залюбки музикували в «Оркестрі води». У театрі двох парасольок, глядачі змогли спостерігати як же йде, співає та шумить дощик. Завдяки комунікативним іграм, вправам, ритмо-музикуванню діти розвивали свою увагу, мовлення, ритмічність. Вчилися працювати в парі, знаходити спільну мову, толерантне ставлення один до одного. Допомогли у цьому клавеси, кульки (ритмо-гра «Веселі краплинки», танок-гра «Весела полька»), різнокольорові долоньки (кругова гра «Передай долоньку»). Разом з веселою чаплею діти вчили кольори веселки: Чапля осінь жде завзято, буде сани фарбувати, – закріпили віршик, погравши в рухливу гру «Спритна долонька».

А потім на небі з’явилася різнокольорова веселка (ігрова парасолька-парашут) і весела дітвора побігла бавитися з краплинками-веселинками. Незабаром завітав «смішний дощик», котрий змусив усіх швидко утікати. На завершення діти та дорослі релаксували, слухаючи чудову музику моря, яку подарував їм тендітний інструмент «Шум струмка».

Дозвілля «Як розмовляє та співає вода» (для дітей раннього віку)

Усі ми родом з дитинства…пам’ятаєте, коли йшов літній теплий дощик ми бігали босоніж по калюжках, ловили краплинки з даху у долоньки, бавилися під дощем, а потім слухали як дзюркотить потічок або ціла дощова «річка»… Емоції дитинства – найяскравіші спогади у дорослому житті. І саме ці моменти радості хочеться передати наступним поколінням. Як створити невимушений музично-ігровий простір для малюків? Як сконцентрувати увагу, включити свою фантазію, уяву, щоб матеріал до дитини, був зрозуміло та цікаво донесений? На допомогу музичному керівнику приходить педагогіка Карла Орфа. З Орф-підходом на музичних заняттях, розвагах, святах, дозвілля весело та цікаво.

Сьогодні дітки раннього віку ЗДО № 31 «Ягідка» потрапили у прекрасний та невимушений світ Води, щоб зрозуміти, почути, відчути як «розмовляє» та «співає» водичка. І що існує музичний грім, котрий відбиває свої ритми, завдяки яскравим барабанчикам-льодяникам. А голосні хмари, ті, що весь час сваряться одна з одною – хто ж перша відпустить на землю свої краплинки-веселинки – затанцювали і зашуміли свій тендітний таночок, котрий малюки перетворили на веселі бульки у стаканчиках. У театрі двох парасольок, глядачі змогли спостерігати як же йде та шумить дощик. А потім на небі з’явилася різнокольорова веселка (ігрова парасолька-парашут) і весела дітвора побігла бавитися з краплинками-веселинками. Незабаром завітав «смішний дощик», котрий змусив усіх тікати під парасольку. На завершення малюки та дорослі релаксували, слухаючи чудову музику моря, яку подарував їм тендітний інструмент «Шум струмка».

06.08.2019 року у ЗДО № 31 «Ягідка» – День здоров`я та спорту.Спільно з депутатом Сумської міської ради Нечаєвим С.С. та закладом дошкільної освіти № 31 «Ягідко» на стадіоні Тепличного, проведено спортивний марафон «Будь спортивним і сильним». У заході прийняли участь усі вихованці, батьки та працівники садочку. Кожна вікова категорія мала можливість позмагатися один з одним і довести свою спритність, швидкість, витривалість. Не пасли задніх і батьки – малюки були у захваті, спостерігаючи за своїми матусями та татусями. Наприкінці марафону бігли усі разом – діти та дорослі, отримуючи позитивні емоції від спільної справи. А потім були рухливі ігри: «Вибивний», «Квач», «Ведмідь та мурашник». Свято закінчилося нагородами переможців (I, II, III місця у кожній номінації), заохочувальні медалі та морозиво для всіх учасників від білого Ведмедика. Свято вдалося, завдяки дружній родині «Ягідки».

Діти, виховані на власній національній спадщині, зможуть передати її наступним поколінням. Народна музична гра, забавлянки, заклички є природним супутником життя дитини, джерелом радісних емоцій. Саме вони містять у собі доступні форми навчання, і є не просто забавою, а змістом життя дитини, її творчою діяльністю, необхідною для розвитку. Гра – хороший засіб музичного виховання, вона одного віку з людством. Тому 29.07.2019 у садочку “Ягідка” для діток всіх вікових категорій було проведено Дозвілля “У гості до тітоньки Дарини”. Дітки мали змогу послухати українські колискові у виконанні музичного керівника, пограти в українські народні ігри, забави, забавлянки. Озвучити казку про пташок музичними інструментами, позмагатися в Естафеті. Музичний керівник, вихователі створили для дітей фольклорно-музичну атмосферу радості, щастя, руху.

 

Педагоги, разом з бібліотекарем Наталья Савченко провели цікавий захід “Загадки з овочевої грядки”. Безліч цікавих загадок почули та відгадали дошкільнята. Наприкінці заходу, несподівано для всіх “овочі” заграли та запищали. А потім дітлахи прийняли участь у веселій овочево-фруктовій естафеті.

Музичні заняття на свіжому повітрі створюють безпосередню, творчо-музичну атмосферу. Вони ефективні для фізіологічного розвитку, психологічного та емоційного розвантаження. Тут ми залюбки співаємо, водимо хороводи, музикуємо, ритмуємо, креативно імпровізуємо з рухами, граємо в народні ігри. А ще знайомимося з новенькими музичними інструментами від котрих дітлахи у шаленому захваті. Це – ударні барабанчики-льодяники та гудок-паравозик… ну а з клавесами ми вже знайомі, але залюбки ритмуємо.

 Минулий тиждень літературного мистецтва (22.07-26.07.19)у ЗДО № 31 «Ягідка» був насиченим і цікавим. Дітлахи мали можливість ділитись враженнями від прочитаних казок, брали інтерв’ю у казкових героїв, пригадали різні потішки, відгадували і складали загадки, слухали цікаві народні казки різних країн світу. А на завершення тижня на базі бібліотечної філії № 10 дошкільнята стали учасниками вікторини «Знайди казкового героя», книжкової виставки «Народні казки» та зліпили улюблених казкових персонажів.

 22 липня 2019 року в ЗДО 31 органiзовано День вишуканого одягу та стильноi зачicки. Уперше у ролi справжнiх моделей вiдчули себе малята. Хлопчики та дiвчатка демонстрували свое гарне вбрання та перукарськi вмiння батькiв. Радiснi та щасливi посмiшки сяяли на обличчах дiтвори, про що свiдчать яскравi свiтлини.

 

З діда-прадіда народні цілителі лікували людей дарами природи. Зокрема, поколінням доведено цілющі властивості сушених трав. Спираючись на знання народних цілителів, ми запровадили у нашому дошкільному закладі сінотерапію.

Сінотерапія-це комплекс оздоровчих процедур з використанням виробів із сіна, отави, трав’яної потерті. Приємний аромат сіна розслаблює, знімає напруження, заспокоює. Малята із задоволенням в’ язали снопики, ходили по доріжці здоров’я, виготовляли валики для масажу.
Діти разом з батьками влаштували виставку іграшок із сіна.

 Участь у методичних заходах

Протягом навчального року педагогічний колектив закладу брав  активну участь у методичних заходах міста та області, педагоги ділилися досвідом своєї роботи на  різних рівнях.

На виконання наказу управління освіти і науки СМР від 11.02.2019 №89  «Про проведення обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2019 році» матеріали вихователя Шевченко Л.М. в номінації «Упровадження інноваційних технологій мовленнєвого розвитку з дітьми дошкільного віку» зайняли ІІ місце на І(міському) рівні.

На виконання наказу управління освіти і науки СМР від 29.01.2019 №49 «Про проведення І(міського) етапу обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти в 2019 році»  вихователь групи раннього віку Скорик Н.М. посіла ІІ місце у номінації «Дидактичний посібник».

Борисенко Інна Григорівна  –  активний учасник друку на шпальтах  періодичного видання «Музичний керівник»: у конкурсі «Музичні лайфаки від профі»  посіла  І призове місце серед музичних керівників України.

На базі Сумського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти для слухачів курсів підвищення кваліфікації музичних керівників дошкільних навчальних закладів м. Суми та Сумської області музичним керівником Борисенко І.Г.  було проведено інтенсив-практикум з хореографії за темою: «Впровадження хореографічної діяльності у музичне виховання дошкільників» (українська народна та класична хореографія, пластична імпровізація, ігри-таночки) .

Практичний психолог Рябуха А.С. ділилася досвідом своєї роботи на шпальтах  спеціалізованого журналу «Психолог дошкілля» (березень/2019 ).

Робота з батьківською громадськістю

Показником успішної співпраці педагогічного колективу  з родинами вихованців є зростання авторитету  батьків серед дітей, авторитету педагогів серед батьків, встановлення міцних, емоційно-позитивних, доброзичливих стосунків з родинами. Дошкільний заклад став для родини просвітницьким та психолого-консультативним центром з питань виховання дитини. У ході роботи вихователі   планували та будували процес спілкування компетентно, професійно, використовували різноманітні форми взаємодії, методи та прийоми активізації батьків. Батьки були активними учасниками всіх заходів. Заслуговують на увагу організовані спільні проекти музичного керівника Борисенко І.Г. та батьків дітей –випускників. Кожне  цьогорічне  тематичне свято у старших групах було результатом довготривалого проекту: восени – «Штанько та його друзі», взимку – «Принц та принцеса запрошують», навесні –  «Колискова Мавки або про що розмовляє сопілка» (етноекологічна музична казка), родинний випускний – «Щасливі долоньки» та «Гавайська вечірка».

Слід відмітити тісну співпрацю вихователів старших дошкільних груп з родинами  вихованців. У ході проведення Дня відкритих дверей батьки разом зі своїми дітьми  на території закладу висадили  ялинки, які будуть слугувати  зеленою огорожею та нагадувати про випускників, Кожна ялинка має бейджик з іменем дитини, яка її висадила. Така форма роботи сприяла не лише співпраці  батьків та власних дітей, а й згуртувала  батьківський та педагогічний колектив в цілому, є початком екологічного виховання. Малята, які живуть поряд із садком,  щодня приходять разом з батьками поливати свою ялинку,  систематично «провідують» її.

Обрядове свято Івана Купала

Івана Купала – яскраве і веселе літнє свято. Його пов’язують з палаючим вогнем, з буйством зелені і чарами трав. Кожна людина знайде, чим порадувати себе в цей дивовижний день, наповнений енергією Сонця. Свято оповите чарівними переказами і дивовижними обрядами. Наші предки в цей день шукали цвіт папороті, розпалювали багаття і стрибали через нього, плели вінки з польових квітів і збирали цілющі трави.
Існують найрізноманітніші звичаї і традиції на свято Івана Купала. Всі вони пов’язані з вогнем, водою і травами. Більшість звичаїв і обрядів потрібно виконувати вночі напередодні свята – з 6 на 7 липня.
Вважалося, що ніч на Івана Купала – єдина ніч в році, коли тварини і рослини могли говорити одне з одним, а дерева могли переходити з одного місця на інше.
Свято Івана Купала нерозривно пов’язане з повір’ями про трави. Наші предки вважали, що буйна літня зелень захищає від псування і пристріту, відьом і чаклунів, пожеж і ураганів.
Звичайно ж і ми не оминули цього свята. Вихованці садочку яскраво відсвткували Івана Купала (6.07.2018). Спочатку Наталя Василівна познайомила дітей з історією виникнення свята, потім дітлахи разом із батьками та працівниками садочку занурились у чарівну та святкову атмосферу свята: співали пісні, водили хороводи, грали у народні ігри, прикрашали купальське дерево- Марену, стрибали через вогнище та,звісно ж, відшукали квітку папототі.

А на завершення, всі разом вирушили до Сумського водосховища і пустили віночки у воду, загадавши при цьому різноманітні бажання.
Усі, і діти, і дорослі, були у захваті від свята!!!


P7060123

 

 

 

Мандрівка сільськогосподарськими угіддями

Вихованці “Ягідки” здійснили екологічну мандрівку сільськогосподарськими угіддями, які знаходяться поблизу закладу. Дітлахи розглянули овочеві культури та іншу рослинність, що вирощують люди для своїх потреб.

Екскурсія до регульованого залізничного переїзду

У зв’язку з проведенням “Тижня безпеки” (02.07.18 по 06.07.18) вихованці закладу здійснили екскурсію до регульованого залізничного переїзду. Малеча була у захваті від спостережень за роботою шлагбаума, рухом потягів та знайомства з регулювальником руху на переїзді.

 

День конституції України

28 червня українці відзначали День Конституції. А напередодні (27.06.18) маленьких громадян познайомили з Гербом-Тризубом,Прапором і Гімном. Розповіли про права дітей та їхні обов’язки. Вихованці ЗДО №31 “Ягідка” декламували вірши,співали пісні, грали в народні ігри.

“Свято солодощів”

Дозвілля на свіжому повітрі – це невід’ємна складова освітньої роботи в літній оздоровчий період, що дає дітям можливість у цікавій ігровій формі проявити свої знання, вміння, навички та емоції…
«Раді бджоли цвіту, а малята – літу». Це прислів’я повністю розкриває зміст роботи ДНЗ № 31 «Ягідка» в літній оздоровчий період…
Червневого сонячного ранку на ошатній території закладу під квітучими липами, що дарують свій медовий аромат, галасують і метушаться діти, які зібралися на традиційне «Свято Солодощів». Всім відомо, що солодке не лише поліпшує настрій, а й стимулює роботу мозку і підвищує рівень ендорфінів (гормонів щастя) у крові.
На Свято Солодощів до дітей завітали: відомий ласун Карлсон, бджілка Майя зі своїми медовими дарунками та Бабуся зі стиглими ягодами і фруктами із власного саду.
Всі співали й веселилися, приймали участь в інтелектуальних конкурсах, іграх, водили хороводи, танцювали та малювали на асфальті. І діти , і батьки отримали величезне задоволення і море позитиву.
Але, яке ж свято без сюрпризів?!!

Родзинкою розваги стала поява Білого Ведмедя із Лапландії з морозивом, яку організував депутат обласної ради Нечаєв Сергій Сергійович. Крім смаколиків, вихованці садка отримали різні подарунки, а заклад, в особі завідувача Шевченко Парасковії Олексіївни, подяку за плідну співпрацю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток життєвої позиції та патріотичне виховання дітей.
Емоції переповнювали усіх присутніх. Але на цьому літні розваги у «Ягідці» не закінчуються. Попереду на дітлахів чекає ще багато цікавого…

“Зелені казки”

“Світ казки”-такий цікавий творчий захід відбувся у “Ягідці” на базі бібліотеки-філії №10 . Малята складали “зелені” казки,озвучивали головних героїв,грали на музичних інструментах.А на завершення кожен мав можливість розгорнути книжечку і потрапити у чарівний світ українських народних казок.

Літо – це ягідна пора!!!

Вихованці ДНЗ “Ягідка” залюбки смакують власне вирощиними ягодами!!!

Ми веселі малюки!
На городі залюбки
Ми працюєм: поливаєм
Та й розсаду висаджаєм.
А улітку залюбки
Тут збираєм ягідки:
Чорну смородину, порічки
Й червоненькі полунички!
Їх на кухні кухарі
Додадуть у пироги,
У компот та у кисіль.
Смакувати буде всім!!!

Екскурсія до березового гаю

Вихованці “Ягідки” за здоровий спосіб життя та активний відпочинок!!!Ось вкотре (14.06.18) маленькі дослідники здійснили “подорож”. На цей раз – до березового гаю! Там набралися сили від берізок, помилувалися їхньою красою, відпочили у затінку під ніжний шурхіт листя…Ми радимо вам обирати активний відпочинок та пізнавати свій рідний край!!!

 

Екскурсія до садового центру “Едельвейс”

Літо слід проводити не лише весело, а й з користю!! Малюки ЗДО здійснили чергову пізнавальну екскурсію до садового центру “Едельвейс”. Ознайомилися із різноманіттям рослинного світу не лише нашої Батьківщни,а й з іноземними декоративними рослинами: Канадська ялина, магнолія тощо. Від працівників центру  дізналися багато нового та корисного про особливості догляду за декоративними рослинами, квітами.

Екскурсія до Косівщинського водосховища

Літо-це час для подорожей та активного відпочинку!!Вихованці садочку здійснили захопливу та пізнавальну подорож до Сумського водосховища!!! Згадали мешканців водоймища, покаталися з гірки, пограли з м’ячем…і звісно ж не забули про “перекус”. Діти із задоволення смакували печивом та втамовували спрагу водичкою. Вражень вистачить на весь рік!!!

День захисту дітей

Що за дитинство без свята?!!!Наші вихованці дуже полюбляють розважатись і веселитись!Ось так яскраво ми відсвяткували День захисту дітей!!!Сонце ,Красне Літечко, Жучок і Віслючок приготували для малят багато цікавих конкурсів та розваг!!!

Екскурсія до ТОВ «Сумська паляниця»

     Адміністрацією дошкільного навчального закладу №31 «Ягідка» та силами депутата Сумської міської ради Івановим Олександром Олександровичем (організація транспорту) 11.08.2017 року була організована екскурсія дошкільнят до ТОВ «Сумська паляниця».

    Цікаву екскурсію провела начальник цеху хлібо-булочних виробів Мужицька Тетяна Іванівна. Під час екскурсії діти познайомилися з професією пекаря, та мали змогу побачити як величезні машини самі виготовляють хлібо-булочні вироби від замішування тіста до розфасовки. Тетяна Іванівнаповідомила, що хлібзавод виробляє щодня 60 тонн хлібо-булочних виробів та забезпечує потребу всього міста і районів.

        Найголовніше, що малюки в котрий раз переконалися про те, що хліб –   основний продукт харчування, головний результат людської праці, який слід берегти та поважати. Дошкільнята посмакували запашним, щойно спеченим гарячим хлібом

 На згадку адміністрація ТОВ «Сумська паляниця» пригостили кожного малюка смачними смаколиками: солодка соломка та кекс.

         З піднесеним настроєм, із враженням від побаченого вихованці повернулися до дошкільного закладу, де поласували подарунками.

 

Атестація нашого садочку!!!

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 31 «Ягідка» з 19 квітня 2017 року проходить Державна атестація (один раз на 10 років). Презентація садочку відбулася 18 квітня 2017 року. На презентації закладу були присутні члени комісії, громадськість (депутати, батьки, батьківський комітет садочку, колишні завідувачки ДНЗ № 31, запрошені гості).Зібрання мало змогу переглянути цікаву презентацію – звіт завідувача Шевченко П.О. про життя садочку, зміни, досягнення за останні 10 років…

 Наш садочок дорогий «Ягідкою» зветься,

Тут щасливій дітворі весело живеться.

Творчі і завзяті люди в нім працюють,

І всі бажання малят вони реалізують.

 

За останні 10 років заклад наш змінився,

На пошукову лабораторію він перетворився.

У постійному пошуку в закладі всі:

Діти шукають цікаву стежину навчання,

Завідувач – спонсорів для процвітання,

Педагоги – інноваційні технології виховання,

Батьки – слова вдячності за умови перебування.

 

Тож , виховання в садочку – це не робота,

Це поклик сердець та життя.

Це повсякденна любов і турбота,

Про щастя дитини та її майбуття.

 

… наступного дня, для комісії, батьків, гостей ДНЗ № 31, педагогічний колектив закладу провів цікаві майстер-класи за участю вихованців садочку. Цей день співпав з щорічним Днем відкритих дверей. Присутні мали змогу переглянути нетрадиційні, інноваційні форми роботи: «Хатха-йога» – старша група «Вишенька» – вихователь Веселова В.І., домінантне заняття у формі квест «Парк розваг Музичний атракціон»– середній дошкільний вік група «Полуничка» – музичний керівник Борисенко І.Г., нетрадиційня техніка читання за Г.Доманом у старшій групі «Шипшинка» – вихователь Руденко О.А. Друга частина майстер-класів була представлена у вигляді відеороликів: група раннього віку «Малинка» – пробкотерапія – вихователь Скорик Н.М., молодший дошкільний вік, група «Калинка» – заняття з фізичної культури за методикою М.Єфименко «Казкова фізкультура» – вихователь Мартинова О.А., предметові лекція за С.Русовою у середній групі «Полуничка» – вихователь ЛевченкоТ.В. та логіко-математичний розвиток дошкільнят з гідрогелевими Орбізами у старшій групі «Шипшинка» – вихователь Руденко О.А. Методист Артюх Т.Д. провела обговорення заняття за методикою Едварда де Боно «Шість шляп мислення». Завершили майстер-класи діти старших дошкільних груп запальним таночком «Українська полечка».

Друга половина дня 19 квітня 2017 року розпочалася цікавою формою роботи з батьками – батьківський всеобуч: «Гуманізація ставлення батьків до власних дітей». Батьки мали змогу послухати притчу, переглянути відеоролик, поставити влучні запитання методисту, прокурору, педагогам; пограти в цікаві ігри, послухати поради практичного психолога тощо.

У наступні дні атестаційної перевірки – комісія працювала за своїм графіком роботи.

Навчаємо дітей дорожньому руху.

До шкільного закладу № 31 «Ягідка» завітали представники управління патрульної поліції у м. Суми з метою ознайомлення дітей з правилами дорожнього руху та роботою патрульної поліції.Діти мали можливість відгадати та повторити дорожні знаки, посидіти у машині, почути звук сирени та подивитися як працюють сигнальні маячки.На згадку про зустріч працівники патрульної поліції подарували усім вихованцям книгу для сучасних дітей та батьків «1000 та 1 поворот».

%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_1
%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_2%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_3%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_4%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_5%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b8_6%d1%86%d0%b5%d0%b9-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%89%d0%be%d1%80%d1%96%d1%87%d0%bd%d0%be-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%b7%d0%bd%d0%b0%d1%87%d0%b0%d1%94%d1%82%d1%8c%d1%81%d1%8f-%d0%b2-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%b2%d1%88%d0%b0%d0%bd%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f-%d0%bf%d0%b0%d0%bc_1%d1%82%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d1%82%d1%83%d1%81_1%d1%82%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d1%82%d1%83%d1%81_2%d1%82%d0%b0%d1%88%d0%b5%d0%bd%d1%8c%d0%ba%d0%b0-%d1%96-%d0%ba%d0%b0%d0%ba%d1%82%d1%83%d1%81_3
%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%81%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b6%d0%bd%d1%96%d1%85-%d0%ba%d0%be%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d1%96%d0%b2-%d1%82%d0%b0-%d0%b2%d0%be%d1%97%d0%bd%d1%96%d0%b2_1