Грудень 2020
П В С Ч П С Н
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

postheadericon Облаштування куточка книги

Автор: sadik-admin

Опубликовано: Лютий 20, 2017

                      Виховання в дошкільнят читацької культури, любові до художнього слова, інтересу до книжки – важливі завдання педагога. А їх реалізації сприяє створення в групі куточка книги. Осередок книги має бути не лише зручним для малюків, а й таким, що розвиває пізнавальну активність, емоційність, творчість, бути базою для проведення занять, виховних заходів.

                                 Основні вимоги до обладнання:

  • Достатнє освітлення
  • Відповідність меблів зросту дітей
  • Постійні оновлення, видозміни.

Які ж складові мають наповнювати куточки книги в дошкільних групах?

  1. 1. Література – рекомендована Базовим компонентом та чинними програмами розвитку дитини дошкільного віку (відповідність віку та розвиткові дошкільнят). Добирати книжки слід гуманістичного спрямування, які не спонукають до агресії, не навчають негативних вчинків. Тексти мають бути високохудожніми, мова відповідати сучасним літературним нормам. Ілюстрації мають за стилем виконання відповідати змісту твору, його основній ідеї. Занадто яскраві ілюстрації спочатку приваблюють, а потім стомлюють малят. Небезпечним для зору малят є глянцевий (блискучий) папір. За гігієнічними вимогами до дитячої книги її папір не повинен бути як занадто темним, так і занадто білим. Шрифт, який читає дошкільник має бути великим (16-й та 18-й кегль), інтерліньяж – широким.

- молодший дошкільний вік – твори про тварин, природні явища, казки побутового змісту; фольклор – пісеньки, пестушки, потішки.

- середній та старший дошкільний вік – художня література згідно віку дітей, довідкова та енциклопедична дитяча література.

  1. Тематичні виставки, присвячені творчості дитячих письменників, згідно пам`ятних дат. Доповнювати їх можуть портрети письменників, репродукції картин, серії ілюстрацій до казок, дитячі журнали, фотоальбоми. У старших дошкільних групах доречні будуть плакати з прислів`ями, які діти вивчають на заняттях.
  2. Створення дітьми книжок-саморобок – поєднання роботи з дитячою книжкою з іншими видами діяльності: презентація книжок-крихіток, книжок-велетнів, закладкок, паперових іграшок, ліплення казкових героїв, дитячі малюнки, виготовлені макети за мотивами казок, дитячі поробки.
  3. Книжкова лікарня – необхідний матеріал для «лікування» книг: ножиці, клей, різноманітний папір, картон тощо.
  4. Книги-іменинники – книжки, які відзначають ювілей, книжки – герої дня, тижня.

В осередку книги бажано влаштовувати періодичні книжкові виставки на полицях-вітринах, театралізовану діяльність, сюжетно-рольові ігри, вікторини.