Жовтень 2019

postheadericon Озеленення території

ОЗ1       Озеленені  ділянки мають значне місце на території нашого закладу. Групові майданчики відділяються від проїзної частини лісовою смугою. Сонцезахисні насадження розміщені так, що затінюють більш як одну третину майданчика. Для профілактичних цілей на території висаджені хвойні дерева, які сприяють очищенню повітря від хворобливих бактерій.  Зелена ділянка закладу без різких перепадів рельєфу та суміжна із зеленим масивом ООО «Тепличний». На ділянці ДНЗ не має дерев і чагарників з отруйними плодами, листям, колючками.

Основною метою для організації благоустрою території ДНЗ є безпосереднє спілкування дитини з природнім середовищем. Зелені насадження використовуються як наочний матеріал для ознайомлення дітей з рослинним світом.

Вимоги до озеленення території

Озеленення ділянки – основа створення оздоровчих умов для дітей. Відомо, що зелені насадження «беруть участь» у створенні необхідного мікроклімату, впливаючи на температуру повітря, його вологість, а також послаблюють вплив шкідливих факторів на дитячий організм.

ОЗ2

Важливим є різноманіття асортименту рослин. При формуванні зелених насаджень ділянки  ДНЗ враховуються масштабність, декоративність і корисні властивості. Озеленена ділянка  включає дерева різні за висотою, формою крони, терміном цвітіння. Зелені насадження на території дошкільного навчального закладу «Ягідка» закладу виконують не лише захисне призначення, а й архітектурно-художнє, навчально-виховне.

Оформлення квіткових клумб, газонів

Особливою гордістю закладу є сучасний ландшафтний дизайн території. З ранньої весни й  до пізньої осені милує око вихованців та їх батьків квіткове різнобарв’я. Кожна клумба приваблює своєю унікальністю та неповторністю, дизайнерським оформленням.

У закладі існує традиція: щорічно проводити огляд-конкурс на краще дизайнерське оформлення квіткових клумб, до якого залучаються всі підрозділи (вихователі, вузькі спеціалісти,кухарі, двірник, працівники пральні).

ОЗ3

ОЗ4

ОЗ6

ОЗ7

Облаштування фруктового саду

ОЗ8   Особливістю в оформленні ділянки дошкільного закладу є фруктовий сад. Адже  в кожну пору року він приваблює своєю неповторністю: весною стоїть у пишному білому цвіті; улітку та восени на гілках рум`яніють соковиті фрукти, а взимку малеча із задоволенням підгодовує гостей саду – птахів.

Облаштування куточка  лісу

На території садка ми знайшли дійсно куточок, близько 50 кв.м., який був вільний від споруд та обладнання для занять з дітьми. На цій території зростали великі берези, каштани. Вирішили посадити ще декілька сортів дикорослих рослин, щоб в подальшому можна було використовувати для прогулянок, спостережень і занять з екологічного виховання.

ОЗ11 Куточок лісу заклали навесні 2010 року. У першу чергу ми посадили весняні рослини, тобто первоцвіти – пролісок, зірочку жовту, конвалію, фіалку. Тією ж весною разом з батьками змайстрували шпаківні, які розмістили саме в куточку лісу та поблизу нього. Згодом разом з дітьми вирішили посадити сосну, глід, калину, а пізніше посадили розсаду суниці, малини, ожини. Біля них добре прижилися лікарські рослини: м`ята перечна, меліса, ехінацея пурпурна. Дуже хотілося, щоб ліс відповідав повній своїй назві, щоб тут проростали і гриби. Батьки відгукнулися на прохання дітей та вихователів – вкопали  пеньок і посадили грибницю. І вже восени 2013 року малята помітили в куточку лісі під вкопаним пеньком перші молоденькі грибочки – опеньки.

Прогулянки нашим маленьким лісом,спостереження в ньому дуже полюбляють наші вихованці. Радує дітлахів уксусне дерево. Висаджене на початку 2010 року: незвичайний стовбур, гілки та особливо красиве осіннє листя.

У цьому році за допомогою та активною участю батьків плануємо придбати та посадити горобину, яка останнім часом чомусь зникає з місцевої флори; дуб та клен;кущі ліщини, калини, шипшини. Прагнемо мати в своєму лісочку і пізні лісові рослини такі як тмин пісковий, верес.

Облаштування городньої ділянки

ОЗ12

Вдумливо та творчо підійшли педагоги до створення городньої ділянки: капуста з розлогим листям, чубаті буряки, кучерява морква, стрункий перець, зелений салат, петрушка та кріп створюють своєрідний оазис на території дошкільного закладу.

Проведення посадкових робіт

ОЗ13Щовесни та восени працівники закладу, діти та батьки вихованців є активними учасниками озеленення території закладу. Вони беруть участь у різноманітних акціях: «Посади дерево», «Прикрась клумбу», «Додай насадження в куточок лісу».

ОЗ14