Грудень 2019

postheadericon Охорона праці

На допомогу вихователю:

Концептуальні підходи до організації практичної діяльності в умовах дошкільного виховання.

Інструкція з охорони праці на городній ділянці

I. Загальні вимоги:

1.1 Для догляду за рослинами на городній ділянці допускаються діти молодшої,середньої

та старшої груп ДНЗ, які не мають протипоказань за станом здоров’я.

1.2 Під час виконання робіт вихователь разом з вихованцями повинен дотримуватися

правил праці та відпочинку, норму переносу вантажів.

1.3 Про кожний нещасний випадок постраждалий чи свідок повинен доповісти вихователю,

той в свою чергу – адміністрації та медпрацівнику ДНЗ. При не-справності с/г інвентарю зупинити виконання робіт і доповісти вихователю.

1.4 При виконанні чи порушенні правил безпеки праці з усіма вихован-цями проводиться

заняття з ОБЖ.

1.5 Інструкція по виконанню робіт на городніх ділянках погоджується з профспілковим

комітетом та затверджується адміністрацією ДНЗ.

II.Правила безпеки перед початком виконання робіт:

2.1 При пересадці, посівах, посадці рослин на городніх ділянках використовувати спецодяг

(халати, фартухи).

2.2 Перевірити справність с/г інвентарю.

2.3. Впевнитись у наявності та комплектності медичної аптечки.

III.Правила безпеки під час роботи на городній ділянці.

3.1 Дотримуватись безпеки при роботі з с/г інвентарем, переносити його тільки у верти-

кальному положенні, загостреною частиною донизу, не кидати один одному, не класти на землю гострою частиною вгору, не на-правляти гострою частиною на себе чи товариша.

3.2 Дорослий с/г інвентар не повинен використовуватись дітьми. Вага інструментів не

повинна перевищувати 500 гр. Ручки інвентарю повинні бути круглими, гладенькими, без тріщини, щільно посаджені, та на 2-3 см в діаметрі менші, ніж для дорослих.

3.3 Не допускати перенесення вантажів більше 2 кг.

3.4 Для запобігання передчасного стомлювання дотримуватися часу виконання робіт:

молодша група – 15-20 хв.

середня група – 20-25 хв.

старша група – 25-30 хв.

3.5 Забороняється виконання робіт з хімічними препаратами.

IV.Правила безпеки після закінчення робіт:

4.1 Вичистити та прибрати на місця зберігання інвентар.

4.2 Покласти спецодяг на місце.

4.3 Ретельно вимити руки з милом.

Розробила вихователь-методист Артюх Т.Д.

Вимоги до оформлення городньої ділянки

(стислий перелік городніх культур згідно вікових груп)

IMG_1499Площі на кожну 3-4 річну дитину 0,5 м; на 5-6 річну 1-1,5 м.

Грядки завдовжки 2,5-3 м, ширина – 70 см.

Відстань між грядками 50-60 см, ширина основних доріжок – 1 м.

Цибуля – усі групи.

Горох – усі групи.

Редиска – середня і старша групи.

Огірки – середня і старша група.

Буряки – середня група.

Салат – старша і підготовча групи.

Помідори – старша група.

Кабачки – всі групи.

Молодша група – 1-2 культури.

Середня – 2-3.

Старша – 4-6.

Підготовча – 6-8.

Праця в куточку природи.

Будь-який новий прийом ( сіяння насіння, висаджування живців, доливання води в акваріум) вихователь повинен пояснити і показати.

Новое изображениеыСередня група: цей прийом повторюють 2-3 дитини.

Старша група: 1-2- дитини.

I молодша група – вихователь доглядає у присутності дітей, діти допома-

гають: приносять поливалку, поливають квіти, годують рибок.

II молодша – діти самі, але під наглядом вихователя щоденно годують рибок, поливають квіти.

Середня група – діти виконують окремі доручення вихователя (посильні завдання – враховуються індивідуальні особливості дітей).

Старша група – практикуються чергування дітей невеликими підгрупами ( 2-3 дитини), чергують по черзі всі діти. Здаючи чергування, діти повинні пояснити, що робили і що спостерігали.

Час від часу вихователь проводить у куточку природи роботу разом з дітьми всієї групи.

Праця на земельній ділянці.

DSC09467Молодша група – діти визбирують камінці, тріски і зносять їх до купи. За допомогою вихователя садять цибулю, сіють велике насіння, спостерігають за поливанням грядок і клумб, беруть участь у збиранні врожаю.

Середня і старша групи – згрібають граблями сміття, перено-сять його на ношах у певне місце. За допомогою вихователя сіють великі зерна: горох, квасолю, буряк; розпушують землю. Збирають достиглі овочі.

Підготовча група дітей – залучають до участі у перекопуванні землі і розбиванні грядок; сівба насіння, висаджування розсади, поли-вання, розпушування, прополювання рослин, збирання врожаю, садіння саджанців дерев.