Серпень 2019

postheadericon Тут живуть дитячі мрії

Тут живуть дитячі мрії

DSC09418Сумський дошкільний навчальний заклад №31 «Ягідка»: до інновацій-ного – через традиції закладу.

Будь-який дитячий садочок – унікальний навчальний заклад. Це перша альма матер для дитини. І від майстерності педагога залежить становлення маленької особистості, формування характеру, естетичних уподобань, морально-етичних якостей вихованця. Це добре розуміють у Сумському дошкільному навчальному закладі №31 «Ягідка».

Солодкий смак дитинства

Понад 30 років у Сумах гостинно зустрічає малят дошкільний навча-льний заклад №31 «Ягідка» в одному з мальовничих куточків міста.

P5200410

Неподалік садочку простяглися польові масиви, чарують своєю красою березові алеї, вабить Косівщинське водосховище. Історія садочку починається з 1980 року, коли на території тоді ще радгоспу «Тепличний» було відкрито новий ясла-сад. Будували його толокою. Працівники радгоспу – молоді батьки – приходили після роботи на будівництво, аби якнайшвидше відкрились двері нового садочку для їхніх дітлахів. Відкриття «Ягідки» було справжнім святом для всього «Тепличного».
Сьогодні дошкільний заклад відвідує 120 дітей, які виховуються в шести групах. Групи мають «смачні» назви ягід, ніби уособлюючи сам смак дитинства: «Калинка», «Малинка», «Полуничка», «Шипшинка», «Вишенька», «Горобинка».

Успіх – у співпраці

У 2000 році дошкільний навчальний заклад №31 «Ягідка» очолила Шевченко Парасковія Олексіївна – спеціаліст вищої категорії. Вона має педагогічне звання «вихователь-методист». Багаторічний досвід роботи в системі освіти, вимогливість до себе та оточуючих, творчий потенціал не лишилися непоміченими. Парасковія Олексіївна нагороджена грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради (2000 р.), грамотою управління освіти і науки Сумської обласної держадміністрації (2005р), грамотою Міністерства освіти і науки України (2010р). Плідна співпраця, порозуміння між педагогами закладу та батьками вихованців сприяють досягненню високих результатів в освітньо-виховному процесі. Досвід роботи педагогів закладу належно оцінено науково-методичною радою інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради. Матеріали трьох педагогів рекомендовані до друку у фахових виданнях.

На базі дошкільного закладу проходять лекційні засідання, методичні об’єднання. Педагоги проводять відкриті заняття для слухачів курсів Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Майбутнє – за інноваціями

Педагогічний колектив «Ягідки» отримав високу оцінку від управління освіти і науки Сумської міської ради за результатами перевірки «Вивчення стану роботи щодо трудового виховання дітей у дошкільних навчальних закладах».

IMG_2797У 2011 році колектив нагороджено дипломом першого ступеня за перше місце в обласному конкурсі «Імідж сучасного дошкільного навчального закладу», у міському конкурсі-виставці «Лялька ознайомлює зі світом», присвяченому 115-річчю з дня народження Софії Русової, садочок зайняв призове місце. Педагоги, автори поробок були нагороджені цінними подарунками. Грамота – I місце серед ДНЗ міста Суми та Сумської області у фотоконкурсі «Мій улюблений дитсадок» – 2011р; Флагман освіти і науки України – 2012р.; Грамота – I місце у обласній акції «У садочку як у віночку» – 2012р. .; Грамота – II місце в міській екологічній акції «Пташина їдальня» – 2012р.

IMG_7407

У дошкільному навчальному закладі створені належні умови для фізичного, психічного, духовного розвитку дітей. Особливо увага приділяється фізкультурно-оздоровчій роботі, використанню та впровадженню оздоровчо-збережувальних технологій.

Це і коригувальна гімнастика з елементами терапевтичного впливу, ритмопластика з елементами стретчінгу та релаксації, організація оздоровчих сезонних прогулянок.

Традиції і сучасність

средняяДошкільний навчальний заклад славиться своїми традиціями. Щорічно 9 травня дитсадок відвідує ветеран Великої Вітчизняної війни, місцевий житель Іван Андрійович Лучко. Доброю традицією стало організовувати зустрічі дітей старшого дошкільного віку з ветеранами праці, які довгий час працювали в закладі. Останнім часом започаткували зустрічі з місцевими депутатами, які допомагають в оснащенні матеріально-технічної бази. За допомогою депутата Юрія Володимировича Мельника в дошкільний заклад придбано ігровий майданчик. Сьогодні проблемами дитячого садочку опікується депутат Сумської ради Віктор Іванович Степченко.

getImage (2)Та головними підсумками усієї педагогічної роботи є, звичайно, успіхи дітей, які продовжують свій творчий шлях у позашкільних закладах, студіях, гуртках художньої самодіяльності. Сьогодні десятки колишніх вихованців «Ягідки» – відомі на Сумщині та далеко за її межами люди. Підприємці і політики, журналісти і люди мисте-цтва, лікарі і педагоги. Саме у стінах «Ягідки» колись народились їхні мрії. Успіхами завдячують в тому числі і своїм першим педагогам. Тож невипадково приводять у рідний садок своїх дітей навіть із інших мікрорайонів міста. Бо знають напевно: у «Ягідці» органічно поєднані сучасні прогресивні методи виховання з теплими тради-ціями, що живуть у цих стінах вже понад 30 років.