Квітень 2024
M T W T F S S
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

postheadericon Досягнення закладу

Автор: sadik-admin

Опубликовано: Лютий 22, 2024

Вітаємо! Музичного керівника ДНЗ (ясла-садок) №31 «Ягідка” Борисенко Інну та дитячий колектив «Ягідний джем» з Першою премією на Міжнародному Канадсько-Українському Фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості у м. Торонто «Амстердам-Торонто – 2023», у представленій номінації інструментальний жанр – Оркестр «Кришталевий передзвін» на укр. нар. мелодію до пісні «Ой, дівчино, шумить гай». Бажаємо нових творчих сходинок, креативних ідей, професійних перемог.

Гурт “Ягідний джем” дошкільного навчального закладу №31 “Ягідка” під керівництвом  музичного  керівника  Інни Борисенко   брав  участь у  Міжнародному  Фестиваль-конкурсі Україна-Грузія “Світ збирає друзів”, який проходив з 24 -25 березня 2023 року.  На конкурс було представлено фольклорну закличку  “Весняночко-паняночко” з   музикуванням “Барабани Весни” в номінації “Інструментальне мистецтво”,  у напрямку “Ударні музичні інструменти”, вікова категорія 6-7 років.  За результатами  конкурсу  гурт нагороджено Дипломом лауреатів І премії.

КошенятаСніговія_1 Вітаємо_1

Участь дітей у Всеукраїнському проєкті «Цікава фізкультура для сталого розвитку» (весела рухавка «Руки вгору, руки вниз») – червень 2021 р. трансляція відео на каналі youtube. comІ призове місце  у ІІ Міжнародному дистанційному багатожанровому Фестивалі-конкурсі  мистецтв «Зоряний янгол» у віковій категорії 4-6 років –  червень 2021 (Подяка музичному керівнику Борисенко І.Г. за високий професіоналізм та педагогічну майстерність, дипломи лауреатів І премії дітям-учасникам та кубок).

 Диплом_Мій (1)

Подяка (1)

1_DSC_1810

2_DSC_1812 (1)

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

НАКАЗ

24.05.2021                                м. Суми                                    № 288-ОД

Про підсумки обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2021 році 

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 05.01.2021 № 4-ОД «Про проведення обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2021 році» з 11 травня до 20 травня 2021 року проведено               ІІ (обласний) етап фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля».

Списки переможців обласного етапу 

фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля»  у 2021 році в номінаціях:

«Інноваційний світ дошкіллля»:
II місце

Сумський дошкільний навчальний заклад  (ясла-садок) № 31 «Ягідка» м. Суми 

Начальник відділу дошкільної,

загальної середньої освіти управління

дошкільної, загальної середньої та

інклюзивної освіти, позашкільної

та виховної роботи                                                              Світлана БИРЧЕНКО

3-Сумський ДНЗ (ясла-садок) №31 «Ягідка»_1

На виконання наказу управління освіти і науки СМР від 11.02.2019 №89  «Про проведення обласного фестивалю-огляду фахової майстерності педагогів закладів дошкільної освіти «Світ дошкілля» у 2019 році» матеріали вихователя Шевченко Л.М. в номінації «Упровадження інноваційних технологій мовленнєвого розвитку з дітьми дошкільного віку» зайняли ІІ місце на І (міському) етапі.

На виконання наказу управління освіти і науки СМР від 29.01.2019 №49 «Про проведення І(міського) етапу обласної виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників закладів дошкільної освіти в 2019 році»  вихователь групи раннього віку Скорик Н.М. посіла ІІ місце у номінації «Дидактичний посібник».

Борисенко Інна Григорівна  –  активний учасник друку на шпальтах  періодичного видання «Музичний керівник»: у конкурсі «Музичні лайфаки від профі»  посіла  І призове місце серед музичних керівників України.

На базі Сумського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти для слухачів курсів підвищення кваліфікації музичних керівників дошкільних навчальних закладів м. Суми та Сумської області музичним керівником Борисенко І.Г.  було проведено інтенсив-практикум з хореографії за темою: «Впровадження хореографічної діяльності у музичне виховання дошкільників» (українська народна та класична хореографія, пластична імпровізація, ігри-таночки) .

Практичний психолог Рябуха А.С. ділилася досвідом своєї роботи на шпальтах  спеціалізованого журналу «Психолог дошкілля» (березень/2019 ).

У І (міському) етапі обласнї виставки-огляду кращих методичних розробок педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів у 2017 році у номінації “Посібник “вихователь Литвиненко Алла Василівна  зайняла І місце

Інформація про участь та досягнення в заходах Всеукраїнського  рівня за  2017 рік

    

п/п Форма проведення Місце проведенняДата проведення  Учасники(ПІБ учасника, повна назва закладу) Досягнення
1  Х Міжнародний екологічний конкурс «Вода – джерело життя» Комунальний заклад Сумської обласної ради – обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, березень 2017 Стегно Ігор І місце (номінація «Фотографія»)-обласний етап
Лисянський Іван ІІ місце ( номінація «Художня робота») – обласний етап
Охріменко Артем ІІІ місце (номінація «Художня робота» – обласний етап
2 Х Міжнародний екологічний конкурс «Вода – джерело життя» Охріменко Артем ІІ місце (номінація художня робота «Життя у воді» національного етапу Х Міжнародного екологічного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Вода – джерело життя»

Наші досягнення

kuda.ua_.gerb_.ukraine.2

СУМСЬКА    МІСЬКА     РАДА

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ І НАУКИ

вул. Харківська, 35, м. Суми, 40035, тел. факс (0542) 32-78-05

E-mail:  osvita@smr.gov.ua

Н А К А З 

27.12.2016                                                                                        № 1151

Про підсумки міського освітнього

проекту «Буду я природі другом» у

дошкільних навчальних закладах міста

На виконання Програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2016-2018 роки,  відповідно до наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 23.09.2016 № 794 «Про реалізацію міського освітнього проекту «Буду я природі другом» у дошкільних навчальних закладах міста», з метою проведення освітньо-інформаційних природоохоронних заходів у дошкільних навчальних закладах міста, активізації роботи з вихованцями та педагогами щодо формування екологічної культури, поширення кращого педагогічного досвіду 21 грудня 2016 року на базі комунального закладу Сумської міської ради – Сумський  міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді підведено підсумки міського освітнього  проекту «Буду я природі другом».

У конкурсі брало участь 19 дошкільних навчальних закладів міста
(ДНЗ №№ 1, 2, 5, 6, 8, 10, 13,14, 16, 18, 19, 23, 24, 27, 28, 30, 31, 35, 40) та
НВК №№ 37, 41. На розгляд журі було подано 22 конкурсні роботи, у яких представлено звіти про природоохоронну роботу, проведену в закладі під час реалізації освітнього проекту.

Журі відзначило, що більшість конкурсних робіт оформлено згідно з вимогами та  відповідають тематиці конкурсу. У звітах про природоохоронну роботу надано інформацію про системність і цілісність екологічної роботи в закладах, використання нетрадиційних методичних прийомів, змістовність проведення практичної екологічної роботи з вихованцями. Однак при оформленні конкурсних матеріалів деякі вихователі-методисти не дотрималися вимог Положення про конкурс; звіти містять дуже об’ємні вступні частини, недостатньо представлені різноманітні види роботи з дітьми. У ДНЗ №№ 1, 10, 23, 24, НВК № 41 не розкрита система роботи з екологічного виховання дітей, відсутні результати проведених підсумкових заходів та  використання нетрадиційних методичних прийомів. Робота з екологічного виховання проводиться здебільшого в межах дитячого садка, відсутня співпраця з різними громадськими організаціями  та іншими зацікавленими установами.

Виходячи з вищезазначеного,

 

н а к а з у ю:

 

 1. Визнати переможцями міського освітнього проекту «Буду я природі другом» і нагородити грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради та цінним подарунком

за зайняте І місце:

 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 31 «Ягідка» м. Суми, Сумської області (завідувач Шевченко Парасковія Олексіївна);

за зайняте ІІ місце:

 • Сумський ДНЗ (центр розвитку дитини) № 13 «Купава» Сумської міської ради (завідувач Слюсар Алла Станіславівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 27 «Світанок» м. Суми, Сумської області (завідувач Галілей Антоніна Іванівна);

за зайняте ІІІ місце:

 • Сумський ДНЗ (центр розвитку дитини) № 18 «Зірниця» Сумської міської ради (завідувач Шевич Кристина Володимирівна);
 • Сумський ДНЗ (центр розвитку дитини) № 28 «Ювілейний» Сумської міської ради (завідувач Солодовник Ольга Олександрівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 30 «Чебурашка» м. Суми, Сумської області (завідувач Корягіна Світлана Олександрівна).
 1. Оголосити Подяку управління освіти і науки Сумської міської ради та нагородити заохочувальними призами за високий рівень виконання творчих робіт:
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 2 «Ясочка» м. Суми, Сумської області (завідувач Ковальчук Лариса Іванівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 8 «Космічний» м. Суми, Сумської області (завідувач Ткачова Надія Михайлівна);
 • Сумський ДНЗ (центр розвитку дитини) № 14 «Золотий півник» Сумської міської ради (завідувач Якименко Наталія Іванівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 16 «Сонечко» м. Суми, Сумської області (завідувач Щербакова Ірина Валентинівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 19 «Рум’янек» м. Суми, Сумської області (завідувач Дяченко Тетяна Станіславівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 24 «Оленка» м. Суми, Сумської області (завідувач Горошко Алла Вікторівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 35 «Дюймовочка» м. Суми, Сумської області (завідувач Мечик Лариса Іонівна);
 • Сумський ДНЗ (ясла-садок) № 40 «Дельфін» м. Суми, Сумської області (завідувач Ткаченко Марія Порфирівна).
 1. Методисту Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Адаменко Г.І. довести до відома адміністрацій дошкільних навчальних закладів міста інформацію про результати міського освітнього проекту «Буду я природі другом» до 10.01.2017 року.
 1. Зняти з контролю наказ управління освіти і науки Сумської міської ради від 23.09.2016 № 794 «Про реалізацію міського освітнього проекту «Буду я природі другом» у дошкільних навчальних закладах міста» у зв’язку з його повним виконанням.
 2. Контроль за виконанням наказу покласти на директора Інформаційно-методичного центру Плахотнікову Г. Д.

Начальник управління

освіти і науки                                                                         А.М. Данильченко

Адаменко  65-88-92

kuda.ua_.gerb_.ukraine.2

СУМСЬКА  МІСЬКА  РАДА

УПРАВЛІННЯ  ОСВІТИ І НАУКИ

вул. Харківська, 35, м. Суми, 40024, тел., факс (0542) 32-78-05;

E-mail:  osvita@meria.sumy.ua

НАКАЗ

31.10.2016                                                                                                   № 919

Про підсумки проведення І (міського) етапу

обласного фестивалю «Гармонія руху» у

дошкільних навчальних закладах міста в 2016 році

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 06.09.2016 № 440-ОД  «Про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах у 2016 році», відповідно до Положення про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації від 18.05.2015 № 365-ОД та зареєстрованого в Головному управлінні юстиції в Сумській області 09 червня 2015 №54/1551, наказу управління освіти і науки Сумської міської  ради від 15.09.2016 № 767 «Про проведення І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах міста в 2016 році», з метою збереження та зміцнення здоров’я дітей дошкільного віку, активізації роботи фізкультурно-оздоровчого напряму з 3 по 7 жовтня 2016 року в ДНЗ м. Суми проведено фестиваль «Гармонія руху».

У фестивалі брали участь діти всіх вікових груп, вихователі, помічники вихователів, інструктори з фізкультури, музичні керівники, керівники гуртків з образотворчого мистецтва, хореографії із 43 дошкільних навчальних закладів. Результати  перебігу фестивалю «Гармонія руху» представлені у вигляді звітів (письмових, цифрових), фотоколажів, фотоматеріалів, відео.

Журі визначило цікаві й змістовні форми організації життєдіяльності дітей фізкультурно-оздоровчого, валеологічного,художньо-естетичного спрямування, а саме: різноманітні заняття з активним використанням рухів, музики, фізичних вправ, практичних дій, оздоровчозбережувальних технологій, фізкультурні та музичні заняття, розваги, музично-спортивні свята, ранкову гімнастику, рухливі ігри та фізичні вправи на прогулянці, фізкультхвилинки, гімнастику пробудження після денного сну, прогулянки-подорожі, дитячий туризм, екскурсії, самостійну рухову діяльність, активно застосовувались елементи ігрогімнастики, ігропластики, ігрового самомасажу, пальчикові та музично-рухливі ігри, ігри-релаксації.

Фестиваль проходив на належному організаційно-методичному рівні з широким використанням наочності та дидактичного матеріалу, посібників фізкультурно-оздоровчого напряму.

Найкращими формами організації життєдіяльності, які були використані під час проведення фестивалю, визначено:

– музичні розваги (ДНЗ №№ 7, 13, 15, 23, 28, 33, НВК № 37);

– фізкультурні розваги, свята (ДНЗ №№  2, 6, 4, 10, 12, 14, 16, 22, 24, 30, 31, 39, НВК №№ 41, 42);

– оздоровчі гімнастики: степ, фітбол-гімнастика (ДНЗ №№ 6, 8), аква-аеробіка (НВК № 9), дитячий фітнес (ДНЗ № 14);

– спортивні змагання з флорболу (ДНЗ №№ 3, 14, 15, 29, НВК №№ 9, 41, 42);

– музично-спортивні свята (ДНЗ №№ 4, 8, 12, 15, 16, 18, 29, 39, 40);

– звіти гуртків спортивного спрямування (ДНЗ №№ 14, 28, НВК №№ 9, 11); художньо-естетичного ( ДНЗ №№ 12, 33, НВК №№ 11, 34, 41);

– туристичні та піші походи, екскурсії (ДНЗ №№ 8,  22, 24,  26);

– оздоровчі процедури, «доріжки здоров’я» (ДНЗ №№ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 15, 16, 18, 19, 20, 21, 24, 29, НВК №№ 9, 11);

– трудові десанти, практичні заняття з різних видів праці (ДНЗ №№ 6, 12, 31, НВК № 11);

– відеоматеріали (ДНЗ №№ 7, 8, 12, 13, 14, 15, 18, 19, 22, 23, 24, 26, 28, 31, 36 та НВК № 41).

Загальна кількість дітей різних вікових категорій, які брали участь у фестивалі, склала 6735 осіб. У номінаціях фізкультурно-оздоровчого спрямування брало участь 6347 дітей, що складає 67 % від загальної кількості;  валеологічного – 3751 дитина (40%); художньо-естетичного –  4330 дітей (46%); предметно-практичного – 3228 дітей (34%).

У ході фестивалю були проведені різні активні форми роботи з кадрами, які підвищили ефективність фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми: засідання клубу (ДНЗ №№ 18, 28); майстер-клас «Спортивні ігри та вправи як засіб фізичного виховання дошкільників» (ДНЗ № 14, НВК № 11) тощо.

З батьками були проведені такі форми роботи, які сприяли покращенню матеріальної бази фізкультурно-оздоровчого напряму та активізації потреби рухової активності сучасних дітей, а саме , виставка стіннівок, виставки спортивних нагород батьків -спортсменів (ДНЗ № 17, НВК № 9, 11), спільні спортивні заходи (ДНЗ №№ 2, 8, 7, 12, 28, 30), турпоходи (ДНЗ №№ 8, 15, 16, 17, 24, 28, 31), трудові десанти (ДНЗ №№ 16, 31), проекти (ДНЗ №№ 2, 6) тощо.

Інформація про проведення фестивалю була висвітлена на Інтернет-сайтах та блогах ДНЗ.

Матеріали переможців фестивалю «Гармонія руху»  направлені для участі у ІІ (обласному) етапі фестивалю.

Ураховуючи оформлення конкурсних матеріалів, відповідно вимог Положення про проведення обласного фестивалю «Гармонія руху», які відзначаються змістовим наповненням , якісними фото- та відеоматеріалами, оригінальністю оформлення журі відзначило кращих у номінаціях:

– «Предметно-практичне спрямування» ДНЗ № 31;

– «Художньо-естетичне спрямування» ДНЗ №№ 13, 22, 23, 26, 30,
НВК № 41;

– «Фізкультурно-оздоровче спрямування» ДНЗ №№ 8, 13, 15, 19, 28.

Не дотрималися вимог Положення про проведення фестивалю «Гармонія руху» дошкільні навчальні заклади:

– не здали письмовий звіт ДНЗ №№ 17, 21, 24, 35;

– матеріали містять лише фотоколажі ДНЗ №№ 5;

– відсутні відеоматеріали ДНЗ №№ 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10, 16, 17, 20, 21, 25, 27,  28, 29, 30, 32, 33,  35, 38, 39, 40, НВК №№ 9, 11, 34, 37, 42.

Загальними зауваженнями до всіх представлених матеріалів на розгляд журі було недотримання Положення, а саме: деякі фотознімки неякісні, не відповідають формату, не мають змістового наповнення відповідного спрямування, не витримані в часі.

         Ураховуючи вищезазначене та на підставі рішення журі І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» у дошкільних навчальних закладах,

НАКАЗУЮ:

 1. Нагородити грамотою управління освіти і науки Сумської міської ради за перемогу в І (міському) етапі обласного фестивалю «Гармонія руху»:

– у номінації «Валеологічне спрямування»: за зайняте І місце – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 7 «Попелюшка» (завідувач Піддубна Тетяна Іванівна);

– у номінації «Предметно-практичне спрямування»: за зайняте І місце – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 12 «Олімпійський» (завідувач Мірошниченко Валентина Олександрівна), за зайняте ІІ місце – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 31 «Ягідка» (завідувач  Шевченко Парасковія Олексіївна);

– у номінації «Фізкультурно-оздоровче спрямування»: за зайняте І місце –  дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 18 «Зірниця» (завідувач Шевич Кристина Володимирівна); за зайняте ІІ місце – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №  15 «Перлинка» (завідувач Казбан Наталія Олексіївна); дошкільний навчальний заклад (центр розвитку дитини) № 14 «Золотий півник» (завідувач Якименко Наталія Іванівна); за зайняте ІІІ місце  – дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 19 «Рум’янек» (завідувач Дяченко Тетяна Станіславівна).

 1. Оголосити подяку керівникам дошкільних навчальних закладів за активну участь у І (міському) етапі обласного фестивалю «Гармонія руху»:

-. у номінації «Предметно практичне спрямування»: дошкільному навчальному закладу (центр розвитку дитини) № 26 «Ласкавушка» (завідувач  Матюшенко Лариса Яківна);

– у номінації «Художньо-естетичне спрямування»: дошкільному навчальному закладу (ясла-садок) № 23 «Золотий ключик» (завідувач Гримайло Надія Іванівна); навчально-виховному комплексу  № 41 «Райдуга» (директор Кулагіна Тетяна Володимирівна);

– у номінації «Фізкультурно-оздоровче спрямування»: дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 8 «Космічний» (завідувач Ткачова Надія Михайлівна);  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 24 «Оленка» (завідувач Горошко Алла Вікторівна).

 1. Методисту Інформаційно- методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Адаменко Г. І.:

3.1. Довести до відома адміністрації дошкільних навчальних закладів міста інформацію про результати І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху».

3.2. Провести нагородження переможців І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху» на нараді керівників ДНЗ.

 1. Керівникам дошкільних навчальних закладів:

4.1. Відмітити роботу педагогічних працівників, які відповідали за проведення фестивалю.

4.2. Довести до відома колективу підсумки проведення І (міського) етапу обласного фестивалю «Гармонія руху».

4.3. Інформацію про результати фестивалю розмісти на власних Інтернет-сайтах.

 1. Контроль за виконанням наказу покласти на директора Інформаційно-иетодичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради Плахотнікову Г. Д.

Начальник управління

освіти і науки                                                                       А. М. Данильченко

Адаменко 65-88-92

DSC09386У 2011 році ДНЗ посів I місце обласного етапу конкурсу «Імідж ДНЗ», I місце серед ДНЗ міста Суми та Сумської області у фотоконкурсі «Мій улюблений дитсадок», 10 місце в Україні «Мій улюблений дитсадок»; у 2012 році ДНЗ посів II місце в міській екологі-чній акції «Пташина їдальня»; I місце у обласній акції «У садочку як у віночку». Завідувача нагороджено Грамотою за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України , медаллю «Флагман освіти і науки України 2012 року» та вручено презентаційно-іміджевий альманах з аналогічною назвою. У 2013 дошкільний заклад нагороджено Грамотою за зайняте II місце в міському конкурсі «Оптимізація озеленення територій дошкільних навчальних закладів» в номінації «Ландшафтний дизайн території дошкільного навчального закладу». Педагоги дошкільного закладу неодноразово були авторами статей у педагогічній та місцевій пресі. Зокрема: «Праця-забава і праця-вихователь» – автор статті вихователь-методист ДНЗ Артюх Т.Д., «Создай свою сказку» – про дитячі свята в ДНЗ, «Є такий паспорт – екологічний, або Великодушна природа може бути мудрим вихователем» – автор статті вихователь-методист ДНЗ Артюх Т.Д., «Новая жизнь игрушки – ребёнок ребёнка не обидит – если взрослые всё правильно организуют» – про акцію «Іграшці – нове життя». Педагогічні напрацювання педагогів закладу надіслані до видавництва «Шкільний світ», а методичні рекомендації «Організація екскурсій на трудові об’єкти» вихователя Шевченко Л.М. були надруковані у журналі «Фантазії вихователя».

«Флагман освіти і науки України 2012 року» тепер і  в ДНЗ  №31 «Ягідка»

getImage Задля гідного представлення іміджу кращих навчальних закладів та наукових установ України Міністерство освіти і науки України, Національна Академія наук України, Академія педагогічних наук України започаткували Громадську акцію «Флагман освіти і науки України».

Основне завдання акції – широке розповсюдження інформації про стан та перспективи розвитку сфери освіти і науки України, підтримка розвитку вітчизняної науки, залучення інвестицій у систему освіти і науки, а також відзначення кращих представників галузі громадськими відзнаками «Флагман освіти і науки України».

Дошкільну освіту Сумщини та регіону в акції представляли дитячі навчальні заклади, НВК, ЗОШ. Заключний етап акції, зокрема вручення нагород, проходив у Києві 27 вересня 2012р. в приміщенні Великого конфе-ренц-залу Національної академії наук України. Завідувачу Сумського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №31 «Ягідка» м.Суми Сумської області Шевченко Парасковії Олексіївні – (отримувала нагороду вихователь-методист Артюх Тетяна Дмитрівна), було вручено грамоту за вагомий внесок у розвиток освіти і науки України , медаль «Флагман освіти і науки України 2012 року» та презентаційно-іміджевий альманах з аналогічною назвою.

IMAGE0001